| fadklfas a întrebat:

Intrebare adresata fetelor de 14-15 ani

Care sunt cartile voastre favorite?
Dar sa fie 'pentru varsta voastra'.
Ca as vrea sa citesc o carte,un roman care sa imi atraga cat mai mult atentia,dar tot ceea ce imi place, multi spun'ca nu il pot intelege etc rolling eyes.

4 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Scrisoare de dragoste de mihail drumes
invitatie la vals de mihail drumes
elevul dima dintr-a saptea de mihail drumes
secretele printesei ( am citit-o mai de mult si nu mai stiu cine a scris-o )
cella serghi panza de paianjen
cautatorii de scoici de rosamunde pilcher

acestea sunt cele care le-am citit si mi-au placut happy

| AlexiaD a răspuns:

Invitatie la vals chiar merita sa fie citita♥♥♥
Mie imi plac cartile de aventura, deci ai putea incerca Aventurile lui Tom Sawyer si Aventurile lui Hucklebarry Finn daca nu le-ai citit pana acumhappy
Si Recreatia mare de Mircea Santimbreanu, sau Cismigiu et. Comp de Grigore Bajenaruhappy

| Pufffx a răspuns:

Mie imi plac cartile de dragoste nu am dau in vant dupa citit si astea sunt singurele pe care le citesc de placere
Invitatie la vals
O scrisoare de dragoste
Maitrey-Mircea Eliade
Elevu dima dintra saptea
Mandrie si prejudecata-Jane Austen
La rascruce de vanturi-Emily Bronte
Pe aripile vantului-Margaret Mitchell
Dama cu cameli-Alexander Dumas
Dragostea nu moare - Maitreyi Devi

| Genessis a răspuns:

Citeste orasul cu salcami de Mihail Sebastian.Mie, una mi-a placut foarte mult, e pentru varsta noastra zic eu, genul de carti care ne plac noua.Ai putea sa mai incerci si invitatie la vals de Mihail Drumes.Amandoua sunt frumoase si sper sa iti placa.