| DREDR a întrebat:

Astazi am avut Evaluarea Nationala la Limba si Literatura Romana!
As avea o intrebare! La punctul B, de la subiectul 1, am scris 28 de randuri si se cerea maximum 25! o sa-mi scada din punscaj? sad

9 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Daca vede ca sunt multe randuri nu le mai numara. Deci stai linistit.

| ywar a răspuns:

Pai ce scria acolo? 25, maximum. Regula e regula.
Pa pa punctaj. Nu mai treci! happy

| vladeusebiu a răspuns (pentru ywar):

Taci ma...Nu ai ce face si dai raspunsuri aiurea?(Nu o sa iti scada absolut nimic din punctul asta de vedere)

| ywar a răspuns (pentru vladeusebiu):

Serios? Tu daca primesti sarcina la locul tau de munca sa faci o lucrare si tu te duci acasa, nu e bai?
Daca ai fi in subordinea mea te-as zbura de nu te vezi pentru indisciplina la locul de munca.
Asa si cu 25 de randuri. Nu respecti, consecinte!

| vladeusebiu a răspuns (pentru ywar):

Nu se compara una cu alta..Nu o sa-i scada nimeni nimic pentru 3 randuri in plus.

| Sasha30 a răspuns (pentru ywar):

Exagerezi. Profesoara ne-a spus ca putem sa scriem si o pagina. Ce-i drept, e ceva subiectiv, insa nu-ti fa griji. Daca e bun continutul, nu ai de ce sa te temi.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna!
Depinde de cat de exigent este cadrul didactic care are sarcina de a corecta lucrarea...Nu ar trebui sa iti scada mai mult de 0, 2 puncte.
La urmatoarele evaluari si examene te sfatuiesc sa respecti limita stabilita.
Succes la matematica! Sa iei nota mare! happy

| LimonadaBaa a răspuns:

Nu scade, am facut pregatire tot anul si nu mi-a zis nimic in legatura cu asta, doar ca nu e mare tragedie daca depasesti.Eu cred ca am facut 35de randurihappy

| Plopeanu_Dănuţ_1991 a răspuns:

Din pacate da eu asa am inteles.