| Ryuzachi a întrebat:

Intrebare pentru fete: cum ar trebui sa fie un baiat ca sa-l placeti (am intrebat de plictiseala, stiu ca nu se poate face nimic).Cum vorbesti cu o fata?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Ar trebui sa fie amabil cu fata respectiva, dragut, atent, sa o asculte de cate ori vrea sa vorbeasca cu cineva, sa-i faca complimente, gen: "Ce draguta esti azi!", "Imi place zambetul tau/imi plac ochii tai!", "Mirosi foarte frumos, ai un parfum super!", "imi place sa vorbesc cu tine, esti foarte inteligenta si detreaba!" etc, sa o ajute cand are nevoie de ceva, sa o faca sa rada atunci cand e suparata, sa discute cu ea si sa incearca sa gasesaca unele puncte comune, cum ar fi faptul ca au aceleasi hobbyuri, asculta aceeasi muzica, le-au placut aceleasi carti/filme/locuri, au aceleasi vise, ii pasioneaza acelasi domeniu, vor sa urmeze aceeasi facultate, au cam aceleasi asteptari de la relatie/partener etc. Sa nu o jigneasca niciodata, sa nu faca gume pe seama ei, sa nu o puna in posturi proaste, sa fie mereu ingrijit, sa nu aiba probleme de igiena, sa miroase frumos, sa fie cat mai dulce cu ea, sa-i aduca flori sua unele atentii simbolice, sa ii trimita mesaje de noapte-buna, sa o protejeze mereu si sa o faca sa se simta bine in prezenta lui, sa fie vesel, glumet, sa o binedispuna si sa -i arate ca o place si vrea sa fie cu ea, nu doar sa isi bata joc de dansa dandu-se la ea in fata colegilor/a grupului de prieteni.

4 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

E treaba mea.

| deeaiuta99 a răspuns:

Fi tu insati! Fetelor nu le plac pe cei care se dau in spectacol sau incearca sa fie alticineva, pana la urma isi va da seama cine esti.Fi glunet, deschis dar nu intrece masura si fa-i complimente (dar nu false pentru ca e va crede ca o iei la misto).Si iti dau un pont daca cele din clasa ta se uita la un film anume (de exemplu noua ne place mult,, The vampire Diaries'') poti sa te uiti la el( sau cantaret, carti etc.) si vei gasi subiecte de discutat, dar nu sta foarte mult cu fetele ca o sa inceapa ceilalti sa faca misto
Sper ca te-am ajutat si nu uita fi amabil (in limita suportari) si daca nu merge vei intalni tu o fata potrivita candva

| MIru a răspuns:

Exact cum ai vorbi cu cel mai bun prieten al tau, ma rog(fara injuraturi sau chestii grosolane ), prin chestia asta spun sa te comporti natural ...Nu are rost sa iti irosesti superficialitatea! laughing

| Curchi_Elena_1997 a răspuns:

Sincer,responsabil,bine aranjat...sa nu joace la nervi...Shi diam clar ca sa fie si frumushel(lo)♥