| Ofatacuvise a întrebat:

Intrebare pentru fete : V-a parut rau cand v-ati tuns mai scurt (pana la umeri gen) eu am avut suvite decolorate si acum arata naspa si uscat parul si trebuie sa ma tund. Dar nu prea am curaj sad

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, m-am tuns până la nivelul umerilor. Dar am fost atât de fericită cu noul look, parcă priveam pe altcineva în oglindă!hee hee
Să știi că am fost hotărâtă, când am luat decizia aceasta. Dacă tu ești confuză, dacă ți-e frică de schimbare, atunci nu te duce la salon, amână momentul!
Nu te tunde până nu simți că a venit momentul potrivit. Poți să-l tunzi treptat, câte 2-3 cm pe lună, fiindcă nu se va observa. Dar, să nu ți-l decolorezi din nou, în tot acest timp. Mai ales dacă ai un fir subțire de păr, chiar fragil. Cu răbdare, vei avea din nou, un păr sănătos și frumos.

3 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

O daa, chiar o să-ți pară rău

| MaliciousDeath a răspuns:

Nah,nici eu nu cred ca am avut vreodata "curaj", doar m-a cuprins un moment de impulsivitate si m-am dus sa ma tund inainte sa-mi treaca. Si surprinzator, imi place mai mult parul scurt, mai multa libertate, nu mai pierd atat de mult timp ca sa-l ingrijeeesc.La fel, si eu il aveam oarecum deteriorat pentru ca obisnuiam sa-l vopsesc, deci tunsul este/a fost un plus si pe partea de regenerare.Macar pentru motivul asta s-o faci, si daca nu-ti place il lasi dupa sa creasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il aveam pana la jumatatea spatelui si l-am tuns pana la umeri (chiar deasupra lor ). La inceput mi-a parut foarte rau, dar dupa am inceput sa ma obisnuiesc si sa accept schimbarea mai ales ca aveam parul facut matura laughing A trecut un an de la experienta aia si parul meu are din nou lungimea care o avea, diferenta e ca acum e complet sanatos. Atunci era ars, despicat, firul extrem de " lungit " si subtiat - matura. laughing Pana la urma te obisnuiesti cu schimbarea, mi se parea chiar dragut pentru ca il impleteam si statea cret, se usca mai usor - nu mai era o bataie de cap. Chiar este o tunsoare draguta, uita-te la Amanda Steele de exemplu.

Daca e nevoie sa il tunzi dar n-ai suporta o schimbare majora poti sa iti tunzi doar varfurile si sa aplici produse hidratante si nutritive. Fa-ti tot felul de masti cu uleiuri si cumpara-ti un produs care sa te ajute la hidratarea parului.