| DeeaMusicDeea a întrebat:

Intrebarea este...cum ati vrea sa schimbati lumea si cum ati putea partecipa la schimbarea ei? big grin FUNDA celui care este mai creativ!

Răspuns Câştigător
| MarieStephan a răspuns:

As infiinta un fel de scoli si as lua toti copii pana.n 7 ani si as face ca jihadistii....adica I.as educa de la varste fragede (astfel ei de mici ar sti cum sa se poarte) SI as scade SI rata infractiunilor, criminalitatii etc.
Funda?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca as avea puterea necesara as schimba lumea din temelii. Dar scriind fraza de mai sus m-am trezit din visul meu utopic.Mi-am dat seama ca nu as putea participa la crearea unei lumi noi fiindca nu am calitatile necesare ale unei licheele ordinare.

| DeeaMusicDeea explică (pentru corbulalbrosu):

Aha...daca am fii cu totii uniti(ceea ce nu se va intampla nici-o data) am reusii sa schimbam lumea in bine!

| T0T a răspuns:

Nu pot, deci nu imi bat capul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea nu are nevoie de o schimbare, oameni au nevoie de o schimbare majora de mentalitate, adica degeaba incearca o singura persoana sa fie diferita daca acea persoana nu este vedeta nimeni nu o va urma, iar vedetele sunt doar niste oi care nu isi dau seama ca avem nevoie de o schimbare.
in concluzie oamenilor le place sa traiasca in propriul "rahat" si sa urmeze ceea ce e la televizor + de asta majoritatea celor care vor schimbarea o vor fara sa depuna efort straight face

| DeeaMusicDeea explică (pentru anonim_4396):

Ai totusi dreptate dar nu fii atat de pesimist, nu toata lumea e asa cum spui tuwinking

| Georgemy2 a răspuns:

Iluminati si faci ce vrei laughing

| DeeaMusicDeea explică (pentru Georgemy2):

Nu am inteles ceea ce vrei sa spui happy