| Clopotzica a întrebat:

Intrebarea mea va suna cam ciudat dar, as vrea sa stiu si eu cum pot fi cea mai iubita persoana din grupul din care fac parte.De obicei sunt o persoana deschisa, amuzanta dar am si eu momentele mele cand sunt melancolica si abatuta.Ma puteti ajuta cu sfaturi va rog!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa fii cea mai placuta dintr-un grup...lucrul asta iti poate aduce invidie, rautate si barfe inutile. Incearca sa fii tu, oamenii te accepta asa cum esti, daca nu te accepta asa atunci lasa-i, nu te merita.Insa daca vrei ca parerea ta sa fie ascultata si sa ai un cuvant de spus pentru ceilalti, trebuie sa fii o buna scultatoare si sfatuitoare, sa-i ajuti pe toti dar sa stii sa spui si "nu", sa fii sincera si sa le demonstrezi ca se pot baza pe tine. dar in acelasi timp cand tu esti abatuta si ei trebuie sa stie sa te consoleze si sa te asculte(daca nu fac asta nu merita)

2 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Cu siguranta daca ai devenii cea mai iubita persoana, unora s-ar putea sa nu le convina si te vor trage in jos sau te dau la o parte.Fii tu insuti in continuare si grupul sa fie mandru ca are o fata asa ca tinehappy. Simpla prezenta conteaza.

| Florin_3378 a răspuns:

1.Incearca sa eviti conflictele si sa ajuti cat mai mult cu putinta daca potiwinking2 Mai lasa de la tine si incearca sa iti controlezi Orgoliul de a fi mai sus ca alti, Ti-ai pus intrebarile astea vreodata DAR DACA AS FI CA EI CE AR AVEA? AM CEVA DE PIERDUT? parerea mea nu cred ca te ajuta cu ceva sa fi mai sus ca ei