| MaximSpeed a întrebat:

Iubita mea s-a despartit de mine dupa 8 luni de relatie pentru ca ne certam prea des, zice ea,si a doua zi avea iubit. Am suferit foarte mult si dupa ceva timp am inceput sa vorbesc si eu cu o fata, sa ma atasez de ea, am stat cu ea 1 luna..si dupa 1 luna imi spune asa din senin, fara sa ii fac ceva, ca ea nu mai poate sta cu mine, ca iubeste pe altcineva si ca s-a impacat cu fostul, imi spunea ca nu va renunta niciodata la mine si ca sunt cel mai important din viata ei si inca o data eu am suferit ca un prost.(am 19 ani) Sfaturi?

1 răspuns:
| justanotheruser99 a răspuns:

Nu mai fii asa de naiv, incearca sa iti gasesti pe cineva care sa tina cu adevarat la tine. (greu, dar nu imposibil). Altfel ajungi sa te atasezi de o persoana ca mai apoi sa suferi dupa ea, ceea ce nu e deloc bine pentru tine.
PS: "nu va renunta niciodata la mine si ca sunt cel mai important din viata lui" Fara suparare mie imi suna a teatru, deci nu iti pune sperante in chestii de genul, sunt doar niste cuvinte.