| I3i2a a întrebat:

Iubitul meu se comporta ciudat 'am iesit cu el si k un baiat si cu o fata 'iubitul meu mereu vorbea la telefon cand veneam langa el, el se ducia mai departe de mine. Mam anervat si i-am zis ' bine eu plec acasa el du-te. Ne-am certat mi-a scris mesaje sa nul mai caut ca s-a terminat tot antre noi, dupa cateva ore ami scrie mesaj ca ii pare foarte rau ca recunoaste ca a gresit ca m-a respins dar era nervos l-am iertat ami zice ca ii este dor de mine. Si ca ii pare rau ca vrea o relatie serioasa 'suntem de 2 sapt ampreuna. Dc se comporta asa? Nui prima oara ce certam ami zice o terminam si dupa ma suna. Va rog un sfat dau fundiza! Sarbatori fericite

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sunt comportamente tipice pentru 13-14 ani

| I3i2a explică (pentru suntserios):

Are 19 ani si eu la fel azi sa comportat frumos cu mine ma lua an brate ma cumparat un cadou pff nul mai inteleg nici eu sad. Zice ca a anceput sa Tina la mine dar nu stiu ce sa cred

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna.Eu cred ca iti ascunde ceva, ca degeaba nu ar reactiona asa. Daca nu vrea sa iti vorbeasca deschis despre subiect, imi pare rau dar ascunde ceva de tine si nu vrea ca tu sa aflii.Ti-as fi dat mai multe sfaturi dar nu stiu varsta pe care o ai.happy
Sarbatori fericite!

| nekmario a răspuns:

Poate ii este rusine cu tine in fata altor persoane

| ANoNim612 a răspuns:

Incearca sa comunici cu el si sa-l intrebi de ce se comporta asa deoarece tu nu esti carpa luisi nu poate sa isi bata joc de tine cand vrea. Daca mai face asa eu zic ca e cazul sa-l lasi. Oricum, trebuia sa il lasi demult daca mai facuse asa... dar acum daca ai ajuns pana aici...

| Izzy1807 a răspuns:

Aici pot fi mai multe cazuri :
- Fie trece printr'o perioada mai grea (asta depinde de varsta) si incearca sa isi ascunda sentimentul de tristete si nesiguranta
-Fie este emotionat foarte tare cand e cu tine ( asta depinde tot de varsta).
-Fie este doar un prost care cere atentie
-Fie isi bate joc de tine,
Acum tu stii cel mai bine unde sa il incadrezi, nu am vrut sa jignesc... sper ca ti'am fost de ajutor... funda?

| I3i2a explică:

El are 19 ani si eu la fel. Zice ca a anceput sa Tina la mine dar nu stiu ce sa cred azi mi-a facut un cadou statea numai langa mine. Nul mai inteleg nici eu sad

| Ioana_Natalia_1995 a răspuns:

Păăi... poate are și el o problemă în familie și nu vrea ca tu să auzii, de rușine, sau poate vorbește cu alticneva.
Șii cănd îți zice să-nul mai cauți și să-l ierți, nu proceda așa ușor, făl să înțeleagă căă, dacă te a lăsat nu te mai ia. nervi ca nervi dar nu trebuie să ditrugem o persoană doar că suntem nervos. Păănăă la urmăă mdaa la nervii ce nu se zice.
Decii sfatul meu e să încerci să vorbești cu el, să-l întrebi dacă te mai iubește și, dacă are pe altcineva, încerca-ți să comunicați mai mult și mai clar. Sper să te fii ajutat la ceva,.