| anonim_4396 a întrebat:

La bac am luat nota 6 la o materie, dar la restul am luat 5, va trebui ca data viitoare sa dau din nou bacul la toate, inclusiv la cea unde am luat 6? Sau trebuie doar la cele doua unde n-am luat?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ciudată intrebare pentru un absolvent de bac dar dacă chiar nu știi (deși nu cred) atunci află că media trebuie' să iasă șase. Așa că dai - dacă vrei - la cele/cea la care crezi tu că ești mai "tare"

| Alexandra2393838 a răspuns (pentru sierra1):

Eu am intrebat daca va trebui sa dau bacul si la cea unde am luat nota 6, ca auzisem ca trebuie sa dau doar la cele unde n-am luat

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandra2393838):

Pentru că ai min 5 la toate, eu am răspuns: dai... la cele/cea la care crezi tu că ești mai "tare".

Să-ți iasă șase, ce nu e clar?