| Andrewe a întrebat:

Salut,am dat bacul acum 2 ani dar nu am luat nota de trecere la un singura materie, acum trebuie sa dau iarasi la toate?

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Se da doar la materia care nu are nota de trecere adica 5. Te sfatuiesc sa te interesezi la secretariatul liceului unde ai studiat

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, doar la materia pe care nu ai luat-o.
Dar trebuie specificata asta, in cererea pe care trebuie sa o faci, cand te inscrii din nou la BAC, la acelasi liceu

| Cosmin86 a răspuns:

Cum sa fii atat de prost sa nu iei nota de trecere la un examen atat de SIMPLU cum e bacul?

Cu examenele de la facultate, de 3-4 ori mai grele, ce-o sa faci?

Du-te sa speli podele.

| Andrewe explică (pentru Cosmin86):

Bine ca esti tu destept, daca nu poti ajuta atunci nu mai vorbi aiurea.

| DanielDanny a răspuns:

Mergi la secretariatul liceului unde ai absolvit, va trebui sa specificity materia, si cred can trebuie sa platesti o taxa de inscrie, dar nu stiu sigur, depinde a cata oara incerci sau depinde dupa cat timp. Mergi la Secretariat si spune ce vrei si o sa te indrume ce trebuie sa faci!