| bluesky a întrebat:

La cati ani ati fost prima data la discoteca sau cand credeti ca e varsta potrivita si in ce circumstante? Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| Gregory a răspuns:

Salutare! Eu unul m-am indepartat de asa ceva. Majoritatea tinerilor asa vad modalitatea de distractie. Lucruri bune nu ai ce invata acolo, insa, daca astfel doresc acestia sa-si petreaca serile, daca asa i-au educat parintii, ei astfel de obiceiuri au invatat. Sunt unii dintre ei care nu te indeamna spre discoteca, dar nici nu te retin, sau mai bine spus, sunt neutri din acest punct de vedere, fiindca sunt "ocupati" si te cam lasa in lumea ta...
Nu este bine... de-acolo se pleaca incarcat de ispite. Ca sa nu mai vorbim de libertinismul acesta de astazi, ajuns la un grad de cinism revoltator!
De asemenea se poate merge si pe ideea ca este mare pacat ce se intampla acolo, prin intermediul drogurilor, bauturilor ce-ti iau mintile, desfranarii si restul ce se mai petrec, insa poti sa te duci si sa stai la distanta de unele tentaii (oarecum). A fugi de pacat inseamna si a avea taria de a-l infrunta, a nu cadea in el, si astfel sa nu te poata afecta. Insa mai greu cu aceasta teorie. Mai bine sa previi, decat sa combati happy

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sincer, nu prea am frecventat si nici nu frecventez discotecile...prima oara am fost anul trecut adica la 15 ani(acum avand 16), dar faza e ca nu prea m-a incantat, nu prea puteam sa merg ca nu ma lasau ai mei, nu stiu cam la ce varsta, dar oricum cam la 18 ani ar fi cel mai indicat, atunci esti major, esti cat de cat mai matur si poti sa ai grija de tine singur, eu am fost cu mai multe persoane adulte, ca asa e mai bine sa nu fi singur daca esti minor, mai ales eu ca fata...

| arysa a răspuns:

Pai daca am fost intr-un club la balul bobocilor se pune? In rest nu am ajuns pe acolo, o sa merg in decembrie cand e majoratul meu. love struck

| Ana a răspuns:

Am fost la 16 ani, cand a fost balul bobocilor big grin si la 3 noaptea a venit tata sa ma ia ca la ora aia numai circula nimic big grin

| juniper a răspuns:

Niciodata nu am fost si nici nu voi merge, am fost odata la usa de la intrare si asa bubia muzica, aproape am asurzit si nu face bine la auz, daca vreau discoteca, mai bine dau drumul la muzica si niste lanterne prin casa si gata.

| Eu4EverX a răspuns:

Pai.la 14 ani...bineinteles in club de minorihappy... mie una imi place merg si acum cu o gasca mare de prieteni dansam, povestim, ne distramwinking

| georgiana a răspuns:

Prima data am fost cu prietenul la 17 ani...mama nu ma lasa si nici eu nu ma duceam singura pentru ca sunt fel si fel de oameni.big grin

| deejayra a răspuns:

Am alergie la "minimalisti" cu freze de struti si ochelari de soare in club dansand ca Jhonny Bravo...in rest imi place, daca ai o gasca de prieteni cu care te simti bine e totul ok.

| alecs871 a răspuns:

laughing, cred ca aveam 11 ani cand m-am dus prima oara la discoteca, asta la tara. Si in Bucuresti, la 14 ani la balul din clasa a IX-a

| paul0013 a răspuns:

Cred ca varsta potrivita e pe la 18 ani cu toate ca...acum nu e prea bine sa mergi la discoteca...happy... daca stiti la ce ma refer...

| malaua a răspuns:

Am fost prima oara la 14 ani dar nu mi s-a parut cine stie ce...credeam ca e mai "cool"... numai pitipoance si babalai care se dau smecheri... daca ma duc la discoteca merg cu prieteni imi mari care au "spate". Du-te odata si ai sa vazi ca nu vezi fi dependent/a dupabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pa mine nu prea ma lasa tata, dar am fost, pe furate, cam de la 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa...prima si prima data la 13 ani cu fetele de la handbal! pup dulse la voi

| rebeca_1583 a răspuns:

Prima data am fost de ziua mea cand am implinit 13 ani. acumam 14 ani si merg des la disco. e super fain:X. incearca nu o sa-ti para rau:*