| jeamira12 a întrebat:

La cati metri te curenteaza de ex cineva se urca pe un stalp de 380v?

1 răspuns:
| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Emai bine sa nu te urci.de regula stalpii au pamantare, care daca nu lucreaza corespunzator te poti curenta chiar si atingand stalpii.In mod normal te curentezi doar daca atingii conductorii, adica firele pe care unii doresc sa le valorifice la centrele de fier vechi! atentie amatori! nu o data au fost recoltati, ciorditorii de pe stalpi!