| Andreeamiruna67 a întrebat:

La ce liceu as putea sa dau? Sunt praf la matematică, adică peste 6 nu as putea sa iau în examen. În schimb la romana ma descurc foarte bine.
Ce liceu îmi recomandați? Nu vreau sa fie nici pe profil uman. Fiindca nu ma descurc la engleza deloc

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mate nu, engleză nu. De ce nu depui un pic de efort să iei note mai bune?

| Tian44 a răspuns:

Economic, cea mai buna alegere zic eu. e echilibrat

| Andreeamiruna67 explică (pentru Tian44):

Este un liceu bun? Pot urma o meserie dupa acest domeniu?

| Tian44 a răspuns (pentru Andreeamiruna67):

O sa ai multe cunostinte in sens economic, iar astea te pot ajuta la o facultate in acest sens sau chiar sa-ti deschizi propria afacere.

| Nemessys a răspuns (pentru Tian44):

Esti macar constient de ceea ce spui? Intreb pentru un prieten... Cum poate el ca dupa liceu si facultatea sa aiba cunostinte in economie PRACTICE si nu doar de umplutura?

Raspuns pentru cel care a pus intrebarea : du-te la orice liceu care are profil de stiinte sociale sau filologie.

| Tian44 a răspuns (pentru Nemessys):

Am zis eu ca o să aibă experiență practică? Eu am terminat economic și poți învăța multe dacă ai dorința.

| String27 a răspuns:

Și științele sociale ar fi o opțiune buna.

In caz că te pregătești de evaluarea națională, uite o pagina utila : https://www.facebook.com/Pregatire.de.nota.10/