| Anonim6666644 a întrebat:

La ce medic trebuie sa merg pentru a ma lamuri in legatura cu inaltimea? am incercat detoate, exerctii, alimente, baschet, tenis si nimic nu pot creste, imi este groaza ca ajung la 20-30 de ani cu inaltimea asta de spiridus.Am 1.79 si 17 ani vreau sa cresc pana la 1.85-1.90.Am vazut pe internet HGH dar scrie ca poate mari si inima si alte organe este adevarat?

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Adica tu vrei sa zici ca la 1, 79 esti mic?
Hmm...atunci cei cu 1, 50 cum sunt?
Multumeste-te cu ce ti-a dat cel de sus si nu iti dori mai mult, mai ales daca nu este genetic.
Stai linistit ca mai ai de crescut, ori tu vrei sa cresti precum Praslea din poveste?
O zi bunahappy

| paulthegame a răspuns:

De ce esti obsedat de inaltime la 1.79 ai o inaltime buna, daca la inaltimea ta e de spiridus aia care au 1.50 ce mai zic?

| peperonies a răspuns (pentru paulthegame):

Asta se numeste argumentul cancer si e total ne valid.
in orice situatie te-ai afla exista o situatie ipotetica mai proasta in care poti sa te afli. ai 1.79 dar macar nu ai 1.50. ok ai 1.50 dar macar nu ai nasul mare. ok ai 1.50 si nasul mare dar macar nu ai cancer. intelegi unde merg cu asta?

omul vrea sa fie mai inalt...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Amuzant... inaltime de spiridus cand tu esti cu vreo 6-7 cm mai inalt decat media barbatilor din Romania

| Fatamuntilor a răspuns:

Hai bre, zici ca inaltimea ta nu e buna?
Mergi la endocrinolog, dar sunt sigura ca va zice ca inaltimea ta e ok.

| peperonies a răspuns:

Bafta sa gasesti hgh in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

'' Înălțime de spiriduș ''hee hee
Mergi la un medic endocrinologwinking
Dar ai rabdare, vei crește...incearca si inotul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu asa crezi ca esti mic ce sa mai zic de aia care au 1.65. plus de asta, mai ai vreo 3 ani timp sa tot cresti

| gabriel87000 a răspuns:

A 2a intrebare de genul asta depinde si de gena parinitilor tai multi vor totul dea gata mai asteapta si tu un pic ca nu mori pana la 20 si ceva de ani ai sa mia cresti