| d33adhya88 a întrebat:

La ce profiil dati mai departe(la liceu)? Chiar nu stiu la ce sa daucrying. Imi place Istoria, biologia si imi place si matematica dar nu stiu daca ma pricep pre bine.Sunt din Sibiu...Va rogg ajutati-ma. fundita si scuzatii categoriaaa. >XX.

1 răspuns:
| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Eu am ales Mate-Info. Si asta nu neaparat ca m-as pricepe la mate[desi nu neg asta], ci deoarece am o arie mult mai larga de orientare dupa liceu. in orice caz, si daca as vrea sa dau mai departe pe ceva gen istorie sau litere, chiar daca as fi la profilul potrivit, tot ar trebui sa fac pregatire particulara, deci nu conteaza foarte mult profilul astazi in Romania... insa Mate-Info are avantajul ca de obicei este cel mai bun profil din liceu, si deci are cei mai buni elevi din zona, ceea ce implica neaparat existenta unei competitii si ii forteaza si pe profesori sa predea, deci ai garantia ca inveti ceva. si oricum, nivelul elevilor de la mate-info este suficient de ridicat incat sa te forteze sa te adaptezi in cazul in care nu erai inca.