| Georgiana98 a întrebat:

La ce varsta este normal sa iti vina ciclu daca esti dezvoltata?

Răspuns Câştigător
| nirvanacartof a răspuns:

Buna, Georgiana.
Daca esti bine dezvoltata ar trebui sa iti vina. Daca nu poate sa iti vina si la 18 ani. Dar dupa nume mi-am dat seama ca ai 12-13 ani.Nu te ingrijora zilele aste ar trebui sa iti vina.
O zi buna, MariaTPU.

13 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

De la 12 ani, cam asa...big grin, dar nu are nimic daca se intampla mai devreme sau mai tarziu. Depinde de organism.si chesti de genul.

| fluturas a răspuns:

Daca esti dezvoltata o sa-ti mai vina mai repede chiar si la 9 ani

| doar.pt.voi. a răspuns:

12-13 ani

| carminaburana43 a răspuns:

Cam la 11 sau 12 ani dar se cunosc cazuri, evident rare cind deja si la virsta de 9 ani. Mie de exemplu la 12 ani mi-a venit ciclul.

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Hey! Menstruatia normal vine pe la 11-12-13 ani... Dar depinde de organism!

| Puffu a răspuns:

Mie mi-a venit de pe la 10 ani. Sanatate!

| Simona a răspuns:

10-11 ani... dar daca iti vine mai devreme sa nu te panichezi... e totul normal

| Onutzyk a răspuns:

Pe la 9-12 daca esti dezvoltata si normal, daca esti "obisnuita" pe la 9-17 ani.

| MinoreBay a răspuns:

Cunosc fete carora le-a venit la 9 ani

| Niakit a răspuns:

La 12, 13 ani, pentru cele dezvoltate fizic. pentru cele mai putin norocoase, 15, chiar 16 ani. uneori depinde si de perioada in care i. a venit menstruatia mamei unei fete, dar nu in toate cazurile.

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Daca esti dezvoltata iti vine cam pe la 10-11 ani :X>big grin

| andreeaantonescumaria a răspuns:

De obicei dupa 2 ani ce ti` s`au dezvoltat sanii.

| bianka_5500 a răspuns: