| Didi908 a întrebat:

La ce varsta e bine sati vina ciclu?

Răspuns Câştigător
| Slow a răspuns:

Asta e un lucru care tine de dezvoltarea fiecarei fete in parte. Si dezvoltarea este foarte mult influentata de stilul de viata pe care il ducem. Daca fizic te vezi mai dezvoltata, inseamna ca o sa iti vina intre 9 si 11 ani. Daca nu esti foarte dezvoltata, probabil undeva pe la 16. (astea sunt doar niste varste-nu stiu nici cati ani ai tu- dar oricum, singurul care stie cand e momentul potrivit e organismul tau). Nu il astepta cu nerabdare. O sa ai zeci de ani sa te tot saturi de el.

6 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Normal, din cate am auzit, intre 9 - 16 ani. Dar bine. Mai bine la nici una. :p laughing.
Pa, pa.

| BiaSiAtat a răspuns:

Nu conteaza. e imortant sa-ti vina. Mie mi-a venitla o varsta mai frageda, e neplacutdar te obisnuiesti. Nu te speria daca iti vine la 11-13 ani e normal. cati ani ai?

| RyugaHideki a răspuns:

Acest lucru nu depinde de varsta. Stiu persoane carora le-a venit la 13 ani, altora la 19 ani.deci nu conteaza. happy Important este sa iti vina ^.^ Fara el.nu cred ca ai putea sa ai copii.

| FunnyGuy a răspuns:

Cand vrei tu...laughing11-13 anilaughing:p

| stella96 a răspuns:

Primul ciclu apare in mod normal in intervalul de varsta cuprins intre 9 si 16 ani.