| XoXo_1397 a întrebat:

La ce varsta trebuie sa imi vina ciclul daca mamei mele i-a venit la varsta de 13 ani iar eu am deja 11?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună seara!
Probabil la 12 ani, dar e posibil chiar în curând, căci generaţia actuală este mai grăbită! Dar să nu te sperii, draga mea, e ceva normal. Tu să ai cumpărate nişte tampoane, Always ori Carefree, de la supermarket sau de la farmacie, ca să fii pregătită. Şi spune-i mamei când se va întâmpla, pentru că ea o să-ţi mai dea nişte sfaturi bune happy
Te aştept pe lecturirecenzate.ro!
Să ai o săptămână bună!

7 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Nu are legatura cu mama ta, depinde de corpul tau.
Ai abia 11 ani.Mai ai timp destul.

| Biia a răspuns:

De la 10 ani incolo poate sa vina oricand, acum depinde si de organismul fiecarei fete plus ca mai este si genetic in functie de varsta la care i-a venit mamei iti poate veni si tie, nu este neaparat o regula astaMie mi-a venit a 2-a zi dupa ce am implinit 13 ani am fost obsedata de problema asta de la 11 ani, asteptam in fiecare zi sa-mi vina si cand in sfarsit mi-a venit imi doream sa aman momentul.
Take care!kiss

| AlerimxD a răspuns:

În jur de 11 - 16 ani. Cu cât mai târziu cu atât mai bine, crede-mă.
Xoxo.

| Anonima307 a răspuns:

Suntem vrajitoare ca sa stim cand iti vine tie ciclu? hai ca ma apuc acum sa dau in carti si iti zic dupawinking

| Kolp a răspuns:

La 12-13 sau mai mult, depinde de om

| maddy0212 a răspuns:

Nu conteaza cand i. a venit mamei tale. In cazul meu mamei i. a venit la 16, iar la mine la 13. Depinde de fiecare organism in parte.

| Alina_7937 a răspuns:

Nu are nicio legatura. mamei mele i-a venit la 16 ani, mie la 13 ani, aproape 14.
mamei verisoarei mele i-a venit cam tot pe la 16 ani, ei i-a venit la 11 ani si a fost foarte stresata si ii stresa si pe restul cu "problema" ei.
ai doar 11 ani, mai ai rabdare, mi se pare prea devreme ca sa iti vina