| doublekiss a întrebat:

La inceputul clasei a9a toti eram straini,incercam sa ne cunoastem si sa parem prietenosi.o fata la inceput vorbea cu mine, parea draguta si oarecum ca mine, timida.si ma intreba lucruri la inceput si ii rapsundeam si o intrebam si eu la randul meu.parea ca vrea sa fim prietene.dar cred ca se prefacea ca sa nu fie singura la inceput. dupa care s-a imprietenit cu fetele mai populare si nu ma mai bagat in seama, eu fiind prietena cu cele mai putin populare.si pare ca s-a schimbat (in afara ca nu vorbeste cu mine, ei pare ca-i merge bine).si ma gandeam ca eu am fost de vina ca n-am mai vorbit cu ea, dar daca o salut si o intreb ce face imi raspunde, dar nu ma intreaba la randul ei nimic.de parca nu i-ar pasa sa fie prietena cu mine.m-a enervat si ma gandeam ca face asa ca eu nu ies in evidenta cu nimic(desi as vrea).ma gandesc c-oi fi eu paranoica.voi ce ziceti? ce parere va face fata asta? cunoasteti si voi persoane ca ea? ce-ar trebui sa fac?(cat mai multe pareri)dau funda!

1 răspuns:
| Victor7boy a răspuns:

Buna.Cunosc persoane de genul asta.Ea a fost una din ele.Este o persoana cu doua fete, careia ii pasa doar de ea si vrea doar ea sa fie in centrul atentiei.Ea sa "agatat" de tine asa cum ar veni "ca sa se lanseze spre vedete", intelegi? Este doar o prefacuta si nu merita sa te aiba prietena.
Fundita? big grin