| Strify a întrebat:

La inceputul scoli a venit in clasa la mine un baiat care se ia de toat luamea si pe mine ma ameninta ca ma bate si imi tot face chesti din astea nasoale ce ar trebui sa fac? nu vreau sa ma bat cu el ca am mai patit chesti din astea cu alti si mi-a facut directorul o morala vai de capu meu deci ce ar trebui sa fac ( el este tipul boschetar umbla cu toti tigani are note de 3 si 4 se ia in gura cu profi )

12 răspunsuri:
| oz a răspuns:

E complicat rau. Tin sa precizez ca o sa patesti si tu ceva orice s-ar intampla.

1. Daca te ameninta, te injura, doar ii razi in fata... un zambet din ala sarcastic.
2. Daca s-a apropiat la 10 cm de fata ta...articuleaza-l...un cap in gura e de ajuns... daca m-ai trebuie'... m-ai dai unu(ii tragi un capac si pe urma ii dai capul... pur si simplu il tii de urechi)
3. Orice ar face nu il lasa pe el sa te loveasca primul.
Oameni de genul ala au un caracter praf... orice ai face nu te lasa in pace...banui ca ai incercat sa eviti pana acum. Din pacate asta e problema...si eu am fost invatat de mic sa evit...am evitat (am cazut de prost) am evitat(am cazut de prost) te saturi de "smecheri" din astia.Bate-i frate... familia o sa fie mereu de partea ta nu te ingrijora...numa' sa nu fii tu cel care "da primul" sau "care a inceput" cum spunem noi.
Omu e cocalar...nu ai ce sa faci cu vorba buna...varianta "profesor" e clar ca nu merge.
Nu te lasa calcat in picioare de cocalari...ca se invata...si pe urma mai vin si la "pomana".
E greu nu ai ce sa faci...si daca ii bati...bate-i in public...

| DonGiovanni a răspuns:

Lasa faza cu directoru...nu stiu pur si simplu nu cred... e plina lumea de din astia...si mie mi s-a intamplat da l-am urmarit... si am vazut in ce scara de bloc a intrat... te intrebi ce am facut pai... o sa zici ca e nebun...in alta zi am luat o ranga si am ascunso la el in scara...am avut grija sa fug la el in bloc mam dat dupa zid...si cand a venit poc una pe spate...si dupa aia dai cu ce apuci fal ****...asta in cas ca nu poti sal bati... dupa aia am avut grija sal tin in frau si sa nul las... daca se ia de tine fii foarte agresiv nu-l lasa sa te domine... daca te vede ca esti prost prost ramai... daca se ia de tine in continuare actioneaza cu toata forta ta ...cat se poate de puternic si fara resentimente nu te intereseaza decat sai spargi fata...nu te mai lasa bataia de joc la alti ca nu merita... o sa ai pe ai tai langa tine nu conteaza de consecinte conteaza ca tu sa simti ca ai facut bine...

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Da dati si voi niste sfaturi cica ia-l la bataie mai fratiolor o viata intraga am crescut in cartier cu tigani bagabonzi baieti de strada astai nu-i cum credeti voi daca il bate pa ala ala vine cu inca 100 si te rupe din bataie singura solutie ar fi sa ai u mai multi baieti ca el ceea ce nu cred nu cinteaza ca varato e mai mare poa sa fie si de 30 ani si ala de 12 ani depinde de cat esti de bazat

| Ady_9137 a răspuns:

Deci... sper ca esti baiat ca sa mearga ce zic:
1. Cel mai eficient e sa-l ignori, n-are ala tupeu sa dea daca il tratezi cu indiferenta.
2. Daca ink face asta si mai si da, daca stai in ploiesti trimite-mi mie un mesaj aici
3.Deci n-o lua in ras, punete bine cu altii, ca sunt si "smecherasi de treaba" si o sa se bata si intre ei
Dar cea mai eficienta solutie ar fi sa il ignori
Si nu il chema pe vartu ca o sa iasa si mai rau, in plus, nu crezi ca are alte treburibig grin
Bafta, ne spui si noua cum a mers

| Strify explică:

Pai cred ca cel mai bine ar fi sa le spun parintilor nu vreau sa ma bat cu nimeni sunt contra agresivitati

| Strify explică:

Am rezolvat big grin ma ajuta varumiu e mai mare decat ala cu 7 ani ce bine e cand ai neamuri

| Lola_5953 a răspuns:

Nul injura nu-i fa nimica...doar ia-l la misto si zil la prof tongue
la mine merge
tongue

| Graftzoor a răspuns:

Nu-l baga in seama... asa patesc si eu cu un coleg... da nu-l bag in seama si tot cum ai zis uh cu note de 2-3 si tot cu rromi umblalaughing deci nu-l baga in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-yi vezi de treaba ta, treci pe langa el, il lasi in pace, considera ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rupe-i fâșu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l in pace. Daca te jigneste nu te opune ci mergi pe aceeasi directie sa-l surprinzi. Cea mai mare victorie este sa cistigi fara lupta...

| jocuri888 a răspuns:

Rupei dintii:X amenintal si tu dar in public sa auda toata lumea oricum poti sa faci misto de el sa razi sa il amaninti si multe chestii si cand vrea sa te bata fugi si e si mai amuzant a doua zii o iei de la capat pana isi pierde increderea si te ocoleste pe strada