| carlutza1001 a întrebat:

La insistentele voastre, continui povestealaughing. Cui nu-i place, sa nu citeasca. Asa, deci urmatoarea zi m-am trezit foarte tarziu. M-am ridicat buimaca din pat si m-am dus sa imi caut telefonul. Aveam vreo 6 apeluri pierdute de la el si un sms scurt si sec: Suna-ma.
L-am sunat si dupa cateva remarci mai acide, a fost de acord sa ne intalnim in parc. Am intarziat cateva minute si el ma astepta pe o banca, foarte plictisit.
-Buna, am zis eu.
-Salut.
Nu s-a ridicat de pe banca.
-Ok, ce-i cu atitudinea asta?
-Ce atitudine?, ma intreaba el zambind.
Nu am raspuns. M-am asezat langa el posomorata si dezamagita in acelasi timp.
-Sunt cateva lucruri pentru care trebuie sa imi cer scuze. Printre aceste lucruri se numara si faptul ca uneori am asteptari prea mari de la oameni, de la... tine. Uitasem ca tu dormi pana tarziu, aveam de gand sa iesim de dimineata. Nu pot sa stau aici o vesnicie, deci fiecare clipa petrecuta impreuna e pretioasa. Poate ca nu intelegi de ce sunt suparat ca am pierdut jumatate de zi. E chiar atat de urat din partea mea sa vreau sa stau cat mai mult cu tine?
Nu am raspuns. Avea dreptate. L-am sarutat lung si mi-am cerut scuze. Am hotarat sa ne plimbam putin inainte de a merge la o cafea. In timp ce mergeam, m-am lipit de el. Nu acceptam sa fie niciun fel de distanta intre noi. Am inceput sa fac glume si pana la urma a zambit si el si m-a pupat. Stiam ca fusesem iertata.
-Vreau sa te intreb ceva, spuse el.
-Da?
-Vreau sa renunt la circ.
-Asta nu e o intrebare, am zis eu.
-Iarta-ma. Vreau sa renunt la circ. Va reincepe un turneu mondial de data asta si nu sunt pregatit sa plec de langa ai mei, de langa tine. Ma gandeam sa ma mut aici un timp, sa-mi gasesc o slujba. Ai fi de acord?
-Si prietenii? Si familia ta?
-Nu vreau sa ma mut aici defintiv, ci doar vreo 2-3 luni. In timpul asta ne vom cunoaste mai bine.
-Nu face asta pentru mine, i-am zis. E un sacrificiu enorm. Nu.
Mi-a zis ca se gandea de mult la asta si ca i se parea o idee foarte buna. In plus, chiar i-ar placea sa stea un timp intr-un oras nou. O noua experienta de viata, zicea el. Nu m-am lasat pacalita. Am inceput la un moment dat sa-i explic cat de mult inseamna el pentru mine si cred ca mi-a iesit destul de bine pentru ca s-a oprit, m-a lasat de mana si a inceput sa urle in plina zi in mijlocul orasului:
-Sunt indragostiiiit... iubesc o fata minunatalaughing)
Abia am putut sa-l calmez, i-am sarit in spate si am inceput sa ne batem pana la urma. Radeam cu lacrimi si chiar nu imi pasa de oamenii care treceau.
In fine, am decis sa sarim peste cafea si sa mergem la hotelul la care statea. Am intrat la el in camera, era foarte spatioasa si luminoasa si m-am asezat in liniste pe pat, pornind televizorul.
-Ma duc sa fac un dus, a zis el.
Am dat afirmativ din cap si am continuat sa ma uit la un film aiurea. Nu stiu cum am reusit, dar am adormit din nou in patul luilaughing. M-am trezit cu ceva ud pe fata, mi-au trebuit cateva secunde sa imi dau seama ca erau buzele lui.
-Cum Dumnezeu poti sa dormi atat de mult?
-Ma bucur ca te amuz, am spus eu.
Apoi am deschis ochii si am ramas pentru a nu stiu cata oara stana de piatra. Era infasurat intr-un prosop alb si pentru prima data ii vedeam abdomenul. Nu m-am putut abtine sa nu-l ating la cat de bine arata. Era inca ud cand am inceput sa-l sarut. Nu o sa dau detalii, dar pot sa spun ca am avansat putinhappy.

Vreau sa va intreb, ce parere aveti despre mutatul lui in orasul meu? Nu vi se pare putin pripit, mai ales ca nu suntem de prea mult timp impreuna?

6 răspunsuri:
| MissGreenDots a răspuns:

O doamne! Eu is o fata mai sentimentala si chiar mi-au dat lacrimile la povestea ta. Foarte frumos din partea lui ca vrea sa fie mai aproape de tine. El vrea sa iti demonstreze ca te iubeste, si vrea sa se mute ca sa te convinga ca asa e. Nu-l lasa sa faca vreo greseala care ar putea afecta relatia voastra. E prea perfecta ca sa se termine.winking Bafta si iubiti-va mult.

| TeQui a răspuns:

Mi se pare ca peste 2 ani te cere in casatorie laughing Tare povestea Fataa iti iubesc carte :X:X:X sa mai povestesti

| TeQui a răspuns:

Apropo avea patratele? laughing scuze sunt curioasa s eu big grin

| MescaMascalina a răspuns:

Cred ca e cea mai frumoasa poveste pe care am citit-o vreodata.straight face Sincer, as fi vrut sa continuebig grinlaughing In fine, parerea mea este ca baiatul asta te iubeste cu adevarat iar daca el simte ca trebuie sa se mute in orasul tau, e decizia lui, nu trebuie sa te opui, ca doar nu ai venit tu cu ideeabatting eyelashes Vrea sa fie cat mai aproape de tine iar tu esti o norocoasa:*

| yoelidutza a răspuns:

Eu zic sa nu te impotrivesti si sa accepti si ar trebui sa fii foarte fericita de decizia lui pentru ca nu oricine ar face ce vrea el sa faca se vede ca te iubeste mult, nu-l dezamagi. si ai vazut ca te-a respectat cand te-ai dus in camera lui, nu vrea sa te forteze, cand o sa fii tu pregatita. foarte frum povestea si asteptam, cel putin eu astept, continuarea. multa bafta cu el sa fiti mult timp impreuna si iubiti-va mult!

| RedBull_3599 a răspuns:

Te iubeste cu adevarat, nu este nimic rau in asta.
P.S : Sa aveti o relatie frumoasa si foarte lunga wavewinking