| Demeister a întrebat:

La liceu, dacă ai o prietenă foarte frumoasă asta înseamnă neapărat că o să se lege ceilalți băieți de tine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, mai ales daca stii sa te faci respectat si sa stii sa "traiesti" in lume-societate. Daca cineva se leaga de tine, intreaba-l care-i motivul, vorbeste-i civilizat si fa-i sa creada ca si ei pot avea o iubita la fel de frumoasa ca si a ta. Dar stii cum e "vorba dulce mult aduce". Insa nu cu oricine!

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu de tine.De ea.

| Demeister explică (pentru darrio2007):

Deci,dacă se leagă de ea asta nu înseamnă neapărat că va degenera în violență?

| Kaℓi a răspuns:

E un risc pe care il poti ocoli alegand o prietena unibrow.

| RAY a răspuns:

Nu traim in jungla, daca cineva te bate, amenita exista legi, ca sunt invidiosi mereu vor fi

| Demeister explică (pentru RAY):

Păi,dacă ai ai prietenă foarte frumoasă asta înseamnă neapărat că mereu te vor invidia toți băieți sau îți vei strica relațiile cu prietenii tăi?

| RAY a răspuns (pentru Demeister):

Nu,nu generaliza

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, o sa te rapeasca, o sa te bata la petreceri si o sa te puna sa platesti si impozite mai mari

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu neaparat. Depinde de comunitate. Unii s-ar putea sa faca diverse comentarii la adresa ta, iar altii s-ar putea sa te barfeaca.

| Demeister explică (pentru OoBunnyoO):

Ce comentarii să facă de exemplu?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Demeister):

Ca estii prea urat pentru ea, ca nu o meriti, ca nu inteleg ce a vazut la tine chestii de genul asta. Se vor lua de chestii pe care nu le ai. Daca nu inveti bine cei care invata bine pot spune ca esti prea prost, daca inveti prea bine baietii cool s-ar putea sa spuna ca esti prea tocilar etc. Insa chestiile astea nu se intampla intotdeauna. Sau daca se intampla, nu iti vor fi intotdeauna adresate direct. Dupa cum spuneam, depinde de comunitate.

| WaterDrop a răspuns:

Da, cu siguranta se leaga pentru ca sunt invidiosi si vor sa te faca de ras in fata ei.Este posibil sa fii si batut din cauza asta.

| alexandrualind a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calmează-te că n-o să roiască fetele în jurul tău, la ce întrebări te mai trezești să pui...