| Ganduri123 a întrebat:

La scoala se organizeaza alegerile pentru seful clasei... Eu n-amfost niciodata aleasa, dar acum vreau soarte mult sa castig.
Imi trebuie un afis, su nu pre am idee cum sa-l fac... M-am gandit sa fie cu mesajul" Un vot pentru mine, e un vot pentru dreptate" dar nu-s sigura ca e convingator...
Am mare nevoie de sugestii!

3 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Nu fa asta. Daca esti o persoana de incredere si destul de draguta, amabila, responsabila, etc. colegii te vor alege fiindca asa cred ei ca e bine. Daca nu esti aleasa, poate pur si simplu nu esti potrivita pentru chestia asta. Oricum e foarte enervant. Daca vreun profesor are o problema, imediat va intreba "cine-i seful clasei?". Crede-ma ca nu vad nimic wow in asta. Plus ca uneori va trebui sa iti pierzi pauzele cu eu stiu ce consilii, cel putin asa e la mine la scoala. E foarte enervant.

| Ganduri123 explică (pentru AirănMeidăn):

De fapt, la mine nu-i asa! daca doi se cearta, pofesorul intreaba cine e seful si daca a incercat sa-i opreasca! ai probleme doar daca ai vezi dar nu incerci sa-i opresti+ca la mine, daca ai incercat sa-i opresti, cineva te vede si garanteaza pentru tine...un coleg, o ingrijitoare sau asa ceva! am profesori de treaba! =]]]]

| edit28 a răspuns:

laughing