| anonim_4396 a întrebat:

Laptop-ul meu nu mai detecteaza niciun dizpozitiv USB (nici stick, nici stick portabil pentru net). Nu stiu sigur daca am am sters ceva. Ce sa fac? Trebuie sa instalez un program, ceva? Va rog, am nevoie de ajutor... (scuze de categorie)

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Clic dreapta pe computer/proprietati/device maneger/expand Universal Serial Bus controllers/properites pe fiecare/enable.

| anonim_4396 explică (pentru Sihastrul):

Multumesc tare mult!

| anonim_4396 explică (pentru Sihastrul):

Mai am o problema. Acum cateva luni am cumparat un stick portabil pentru net de la Vodafone si a mers foarte bine, dar acum, in momentul in care in conectez la laptop, spune ca windows'ul nu-l recunoaste,
(One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned and Windows does not recognize it") Daca stii ce trebuie sa fac... Scuze ca te retin.

| Sihastrul a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Scoţi orice dispozitiv aflat pe USB, cu excepţia mouse/tastatură
2. Deschizi Device Manager
3. Dezinstalezi tot ce găseşti sub "Universal Bus Controllers" (click-dreapta>Uninstall)
4. Restart PC/instalează Windows-ul automat dupa conectare.