| anonim_4396 a întrebat:

M-a inselat prietena. Spune ca doar 1 data s-a intalnit cu el...si au discutat despre mine, acum cateva saptamani, ca nu ii convine ca sunt posesiv gelos...si s-a sarutat cu el. Ce sa fac? Suntem impreuna de 2 ani

25 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mie nu mi se pare un capat de tara. Ce sa faci depinde doar de tine, nu poate evalua nimeni daca astia 2 ani compenseaza sau nu faptul ca ea a sarutat pe altcineva. Eu zic sa vorbesti cu ea despre ce a facut-o sa il sarute, cum se simte stiind ca esti gelos... Poate v-ar ajuta sa faceti un joc de rol: tu sa joci rolul ei in discutie (cum se plange ea de fiecare data, spunand tot ce nu ii convine), iar ea sa fie in locul tau (sa impuna limite, sa faca crize de gelozie etc). Poate va cunoasteti mai bine si din papucii celuilalt. Ce ar trebui sa iti dea de gandit este de ce ea simte nevoia sa vorbeasca despre nemultumirile ei vizavi de tine cu alte persoane, in loc sa ti le spuna si sa le rezolvati direct? Poate ii e teama de reactia ta, poate ca simte ca nu puteti comunica. Nu stiu, de la ea poti primi niste raspunsuri care, chiar daca relatia asta se incheie, te pot ajuta pe viitor.

| cioko19 a răspuns:

Nuuu.eu zic ca fata asta nu merita o a doua sansa.deci serios.
Asa ceva nu se face cand esti impreuna cu un baiat de 2 ani!:O
S-a si sarutat cu el.si i-a spus si ce nu ii convine la tine.
Tu faci ce iti dicteaza inima.noi doar sfaturi iti putem dahappy
mult succes:*

| SweetCandy a răspuns:

Mie daca mi s-ar fi intamplat nu as fii ieratat-o...straight face
nu pot sa iti spun sa te desparti sau nu de ea, asta depinde de ce sentimente ai pentru ea, asa ca eu sunt de parere ca meritati amandoi o pauza pentru a va linisti, iar apoi ramane l aprecierea ta daca ea mai merita o sansa, desi...straight face

| SweetCandy a răspuns:

Nu pot sa trimit mesaje... daca vrei sa vorbim trimite-mi u id-ul tauhappy si cu cea mai mare placere vom vorbihappy

| albastrel a răspuns:

Mai bine las-o...pai ce esti pampalau ei? si 10 ani sa aveti... daca ai prins-o nu o ierta!

| cristina_4037 a răspuns:

Daca te crezi in stare si ai destula tarie de caracter, si simti ca daca astazi ii spui, da te iert trecem peste, ma bucur ca mi-ai spus-o tu cu gurita ta, si nu am aflat aceasta treaba de la altcineva, ai avut curajul sa o recunosti in fata mea, te iert sper sa nu se mai intample. Dar daca ii spui asta, va trebui sa nu ii mai amintesti, odata ce ai iertat-o trebuie sa realizezi ca daca va certati, aceasta problema nu ar trebui reamintita, pentru ca deja ai iertat-o. Bafta, ramane la latitudinea ta. Si,..." De ce sa schimbi porumbelul pentru o cioara"... vorbesc acum pentru ea, te cunoaste de 2 ani, si...astea ce i-a zis acelui baiat, ar trebui sa ii spui si sa vorbiti despre aceasta chestiune, sa aveti o conversatie pe tema asta. trebuie sa aveti incredere unul in celalalt si sa va intelegeti reciproc. bafta :*.

| rebeca a răspuns:

Multi vorbiti de zici ca voi nu ati inselat niciodata... Ce? Atunci ati fi meritat sa va rupa capul, sa va lase sau sa va plateasca cu aceeasi moneda. Poate fata chiar s-a sarutat doar. Daca erati in situatia ei si chiar numai asta ati fi facut? Detz tu o cunosti si sti dupa 2 ani ce ii poate capul. Daca tu crezi ca merita ramai cu ea. Daca nu merita, ar trebui sa te desparti si sa o ignori de acum.Asta e pedeapsa.Arata ca tu esti mai matur si mai inteligent.Nu e nevoie sa ii platesti cu aceeasi moneda.Parerea mea.Multa bafta!

| christabell a răspuns:

Clar nu e fata potrivita.

Clar nu e fata potrivita pentru. tine. S-a pupat cu altul, a spus ca nu-i convine ca esti cum esti si s-a intors tot la tine. Daca ramanea cu respectivul, era mai bine pentru voi amandoi.Nu mi se pare ca va potriviti:tu gelos si posesiv, ea flusturatica.2 ani nu e o viata, cauta alta fata cu principii mai solide, atunci poate nu o sa te mai chinuie nici gelozia si o sa va puteti construi o prietenie frumoasa.

| christabell a răspuns:

S-a pupat cu altul, i-a spus cum esti tu si ce nu-i convine si tot la tine s-a intors.Nu va potriviti:tu gelos si posesiv, ea flusturatica.Cauta alta fata cu principii mai solide si poate asa nu te va mai chinui gelozia si o sa puteti avea o prietenie frumoasa.

| selena_2212 a răspuns:

Tot ce se imtampla o data, poate sa nu se mai intample niciodata, dar tot ce se intampla de doua ori se va intampla cu siguranta si a treia oara!

| silvio a răspuns:

Are dreptate @harciogul, frate rolling on the floor
pai daca te-a inselat o data, ce mai astepti? s-o faca iar?

| irimescumanole_2488 a răspuns:

Mai antai stai de vorba cu ia vezi ce are de gand, si atunci hotarasti, dar mai bine cauta alta ca daca a anceput asa merge mai departe.

| petre_3712 a răspuns:

Daca vede ca estii pampalau si nu faci nimic.(adica papucii). tot asa continua. asta e nu e singura fata ...gasestii mai multe si mai bune decat ea iti garatez am patit si eu cu una... am prinsoo chiar in discoteca cum o pipaia unu la sanii si la p***... lasoo frate lasoo!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa spune ea ca doar s-au sarutat? spune-i ca nu o cred nici de-ar lua foc cu gura.toti am patit asa ceva.sau aproape toti ca ceilalti inca nu stiu, sau mint.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A aparut pe piata ca un flit verde pe care scrie praf de mers.Cumpara unul si da-o din plin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

a facut-o o data, o va mai face. daca ti-a mai sps k nu-i convine k esti posesiv ii clar k te ia de fraier.nare rost s fii bataia ei d joc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine insala o data insala si a doua, a treia... oara. Fata nu este de calitate si culmea, nu gaseste alte subiecte cu noul iubit decat sa te judece pe tine. Fa-i vant repede si gaseste o fata cu bun simt, sunt destule.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Las-o frate numai conteaza acum pentru ele cine a fost primul, sunt alte vremuri, din contra abia asteapta. le roade curiozitatea sa vada cum e si altu, vezi-ti d viata ta si las-o daca n-ai lasat-o deja, sunt la a 2 a experientza de genu asta si ambele virgine crede-ma abia asteapta sa scape, sunt disperate apoi si culmea ca doar astea ciq {cuminti} iti dau dureri de cap si fac p nebunele ca asa le consideram noi din pacate din simplu fapt ca au fost domnisoare.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.tra-da-rea.bloggratuit.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La pupertate fetele sun foarte imprevizibile... apoi dupa 2 ani de relatie, poate s-a saturat de tine si cauta motiv de despartire! sunt intr-o sit asemenea si mi-e mila de ea daca o las pe mana aluia.nu stiu ce sa fac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am exact si eu aceeasi problema dar nu ea mi-a spus ci niste prietene deale ei. ce sa cred din asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E curva nu ai ce sa mai faci. de acum o sa se invete sa sarute si pe altul

| detz a răspuns:

Tot eu sunt. cel cu intrebarea. Vreau sa spun ca am fost primul baiat din viata ei.Parintilor ei, le pare rau de mine.Simt ca nu o pot ierta

| detz a răspuns:

Am devenit posesiv si gelos deoarece o influentau prietenele ei.de 3 saptamani s-a intalnit cu el. o singura data...si i-am spus intr-o zi de cateva saptamani''tu ma inseli'' si spunea ca nu si plangea.Chiar de 2 ori am visat-o ca ma insela si nu vroiam sa cred

| lucitu88 a răspuns:

Rupe-i capu