| patrigalatean88 a întrebat:

M-a invitat cineva in oras. si n-am voie straight face. degeaba tot incerc. pur si simplu nu vrea sa ma lase crying. ce scuze stiti pentru persoana care m-a invitat, pentru ca nu vreau sa-i zic ca n-am voie?

Răspuns Câştigător
| anamaria112 a răspuns:

-Trebuie sa stai cu fratele/sora mai mic/a
-Mergi la bunici(poate altadata)
-Ai alceva de facut,
-Curatenia de primavara,
-Temee,
-Vizitezi pe cineva la spital,
-Sa intamplat ceva in familie(dar nu poti spune ce)
-Mergi la cumparaturi cu mama ta,
-Te doare burta in ziua aia,
Sper sa te ajute!
Fundaa!

| UbexFlo a răspuns (pentru anamaria112):

Mi se pare o tampenie sa inveti copilu` sa minta straight face

6 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Cel mai bun sfat este sa spui adevarul.Nu e nicio rusine daca nu ai voie, crede-ma ca parintii iti vor binele si daca persoana care te-a invitat e mai matura, o sa inteleaga.happyMinciuna are picioare scurte.

| vampirghimbir a răspuns:

Spune-i ca ai lesinat eri iar acum ai tai nu te pot lasa sa esi din casa ca le e frica sa no faci din nou P.S iar pe de o parte nici macar nul minti "nu te pot lasa esi"

| Iulia26 a răspuns:

Poti sa ii zici ca trebuie sa mergi in vizita la bunicii tai pe care nu i-ai vazut de ceva timp, este ziua varului tau si trebuie sa mergi la petrecerea lui...

| GreenEyed a răspuns:

Ai teme..trebuie sa pleci din oras.i-ai promis prietenei tale ca stai cu ea toata ziua...S-a despartit un prieten apropiat de iubitul/a ei/lui si trebuie sa ii inveselesti in ziua respectiva.

| patrigalatean88 explică:

Merci de ajutorwinking