| Linistesipace a întrebat:

M am apucat de fumat de 4 zile și ceva nu merge bine...
Știu ca la prima țigară amețești iar după nu.
Eu în schimb în toate cele patru zile nu am putut fuma o țigară întreagă (cam jumate) pentru ca îmi este foarte rău de fiecare data.
Și normal am hotărât sa fumez 1 pe zi (dimineața)
Am 15 ani și nu m-am mai îmbolnăvit de 2 ani.
Știți care este problema?
Și sa nu îmi spuneți sa ma las!
Poate trag prea mult?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Problema e că fumezi. Nu toate organisemele reacționează la fel la țigări... Unii fac cancer, alții trăiesc mult. Tu probabil vei face cancer.

| AC4S4 a răspuns:

Prostia omeneasca. Ti-e rau, dar tu continui sa fumezi, desi nu-ti place, tu o faci. Inteligent.

| RocKzZ a răspuns:

Salut. Nu stiu daca esti fata sau baiat laughing. Ma rog, asa am fost si eu la primele tigari. Luam asa un fum de la un prieten, nu aveam nimic, iar dupa mi-a dat o tigara intreaga, nu am ametit deoarece am tras doar in gura. Apoi am inceput sa ma obisnuiesc. Stai linistit/a, ia-o incetul cu incetul, ia jumatate de tigara ca ajunge pentru inceput. Dupa o sa vezi ca nu o sa mai simti absolut nimic. Incearca sa nu fumezi repede, adica fum dupa fum, iei un fum, stai 5-10 secunde si tragi iar. Eu de obicei fumez foarte repede, si ametesc putin. 2-3 saptamani tot asa o sa fie. Iti recomand sa iei cateva fumuri in gura si cateva in piept. Daca tragi in gura nu te ametesti, nu se intampla absolut nimic. Incearca si tigari mai slabe cum ar fi Dunhill Alb sau mentolate, poate alea iti plac. Ma rog, eu unul iti dau un sfat, sa nu te apuci. Multi vor sa se lase iar tu vrei sa te apuci si dupa o sa regreti. Eu fumez de 2 ani si nu stiu cum sa mai scap de ele ( am 16 ani ) laughing. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^^

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Daca iti e rau ar fi recomandabil sa o lasi mai moale daca nu de tot, postaleste si tu o tigara cu 1-2 amici pana te obisnuiestiwinking