| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat cu cel mai bun prieten al meu si eu am fost vinovata,mi-am cerut scuze o data de fata cu prietenii lui,mi-a zis ca ma iarta si ca nu poate fi suparat pe mine,seara i-am trimis un mesaj si nu mi-a raspuns,a doua zi l-am sunat si mi-a dat ocupat, am inteles ca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine si nu l-am mai cautat, au trecut 2 luni de atunci si este atat de dificil pentru mine,vorbeam in fiecare zi,e singura persoana cu care am tinut legatura mereu,eram la acelasi liceu,acuma s-a terminat,nu cred ca o sa-l mai vad vreodata pentru ca suntem din localitati diferite,si-a schimbat si numarul si cum eu nu am facebook nu mai stiu nimic despre el, as vrea sa pot face ceva in privinta asta, ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

E alegerea lui si trebuie sa i-o respecti. E constient de insistentele tale, i-ai cerut deja scuze. Mai departe nu poti face decat sa ii astepti sa ii treaca si sa te caute el sau sa renunti definitiv la el si sa iti cauti prieteni noi.

| SkyPilot a răspuns:

Nu ar fi trebuit sa lasi sa treaca acele doua luni. Poate a fost o intamplare ca nu ati putut lua legatura. Corect ar fi fost sa iti spuna in fata.
Iti faci facebook. Afli din cartea de telefon numarul lui de fix. Incerci sa il gasesti prin colegii comuni.

| Lawliet14 a răspuns:

Trebuie sa discuti neaparat cu el si sa il determini sa te bage in seama daca te vede!

| dana12848 a răspuns:

Iti cauti alt prieten mai bine nu iti complica viata...

| dany0202 a răspuns:

Il iubesti?

| VladauMara123 a răspuns:

Ai doua variante:1. Sa renunti la el (poate ar fi chiar mai bine asa)...gandeste-te la faptul ca daca el nu ti-a mai dat niciun semn de vianta inseamna ca nu mai vrea sa tina legatura cu tine.Crede-ma stiu ca e greu dar, cateodata e chiar mai bine asa, sa ramana o amintire frumoasa. sau
2. Fa orice ca sa-l intalnesti dar cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el face to face. Asa vei putea sa-i observi reactia si vei fi sigura ca te asculta si iti acorda atentie... contactul vizual spune multe. Ca sa-l intalnesti ai putea sa iei legatura cu un prieten apropiat lui sau o cunostinta comuna si sa-i spui sa iasa cu el intr-un loc stabilit de tine dar fara sa-i spuna lui. Ca si cum ar fi ceva "intamplator". Pe facebook s-ar putea sa nu-ti raspunda chiar daca-l gasesti sau sa-ti raspunda nepasator. La telefon cam tot asa de aia spun ca cel mai bine e sa vorbesti cu el face to face. Ai grija insa ca acea persoana sa fie de incredere. happy