| anonim_4396 a întrebat:

prietenul meu mi-a dat mesaj ca ne despartim pentru ca si-a gasit pe altcineva iar dupa 2 zile fata aceea i-a zis ca nu vrea sa mai fie cu el... dupa 2 saptamani m-a cautat si mi-a zis ca vrea sa ne impacam ca a avut o ratacire iar eu l-am iertat,dar intr-o zi am vazut la el in tel ca mai tinea legatura cu fata aia...el vroia sa fie si cu mine si cu ea, am sunat-o pe ea si mi-a zis ca sunt impreuna, eu am sunat-o pe mama lui si i-am povestit iar el s-a suparat si a zis sa nu mai indraznesc sa mai vorbesc cu mama lui si ca el nu o sa mai vorbeasca niciodata cu mine in viata lui. ce mai este de facut in privinta asta?(eu inca mai tin la el)

12 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Sa te destepti si sa-i dai papucii (definitiv). Adica pe bune acu, chiar vrei sa ai ca iubit un jegos de om ca ala care te minte? Adica se vede ca nu te iubeste, de ce sa il iubesti cand el te considera curva lui? Eu zic sa te desparti cat mai repede de el, asta daca nu cumva faci parte dintre fetele care nu au respect de sine, atunci ramai cu el sa-si bata joc de tine in continuare! Tu alegihappy

| Dash a răspuns:

Degeaba tii la el daca el nu tine la tine.

| beatrice03 a răspuns (pentru Dash):

Si cum pot sa fac sa ma iubeasca iar?

| Sabyynna a răspuns:

Sa treci peste si sa cauti pe altcineva.
In primul rand ce te-a apucat sa vorbesti cu maicasa? Cu ce credeai ca o sa te ajute?
Te-a lasat odata pentru alta si tu l-ai mai primit inapoi? Emorma greseala! Era evident ca vroia doar sa isi bata joc de tine sau te pastra ca sa nu fie fara iubita.
Il paraseste noua iubita si se intaorce a tine? Inca o dovada pentru ce am spus anterior: erai doar fata cu care statea ca sa nu fie singur.
Era si cu tine si cu ea? Explicatie simpla: fata aceea s-a despartit odata de el: daca o facea din nou el nu ramanea fara iubita pentru ca te avea pe tine.
Draga mea, el ti-a intins o cursa si tu ai cazut in ea.
Trebuie sa incerci sa treci peste, chiar daca e greu. Poate ca a venit momentul sa cunosti alti baieti. Iesi din casa cu o prietena si plimbati-va; obser-va lumea din jurul tau si vei realiza ca nu esti singura in acesta situatie.
Cauta un baiat care sa te iubeasca si invata s anul mai acorzi a 2-a sansa oricui, iar pe a 3-a si a 4-a sa nu o dai aproape niciodata.
Si cel mai important: nu ii mai amesteca niciodata parintii. Daca el avea sub 15 - 16 ani e posibil ca mama sa nici sa nu stie ca el are o iubita, deci i-a9i complicat viata...
Succes si ai grija ce faci in continuare happy.

| Sabyynna a răspuns:

Dar nu este decizia parintiolr sai din pacate. El se va simti prost oricum pentru ca i-ai implicat parintii, mai ales daca acestia il vor constrange sa te aleaga pe tine, nu pe cealalta fata.

| Mădă0611 a răspuns:

Jet oceanic laughing Nu uita si nu ierta, chiar daca te doare si pe tine. N-are rost sa tanjesti dupa cineva, mai ales dupa cineva care nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti lipsita de demnitate? Te-a inselat!
Mai vrei sa te impaci? I-ai acordat inca o sansa si a risipito.Tot el nu mai vb cu tine? E incredibil.Pana unde duce nesimtirea asta?

Stiind ca il ierti, mereu va proceda asa.
Stii cum se spune:ce s-a intamplat o data, e posibil sa nu se mai intample; dar ce s-a intamplat de 2 ori, se va intampla si a 3a oara.

Treci peste.Cunoaste alti tipi, sau pur si simplu ia o pauza pentru a-ti pune gandurile-n ordine.
Nu merita sa fii cu cineva ca el.Vei regreta mai tarziu!

| beatrice03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar daca nu o sa mai fiu cu el, dar macar sa fac in asa fel sa nu mai fie suparat si sa vorbeasca cu mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e vorba de ceea ce vor parintii lui. Daca e sa o luam asa, nu cu parintii lui te casatoresti ci cu el.
El trebuie sa te respecte, iubeasca, aprecieze, in primul rand!

| LikeACandyxD a răspuns:

Sincer nu trebuia sa vorbesti cu maicasa. Tu nu te puteai descurca singura
? Adica cu cine credeai ca va tine maicasa? Cu copilul ei sau cu iubita lui? Inainte sa faci ceva gandeste-te de 2 ori. Si oricum mai bine sa te desparti de el definitiv pentru ca este un magar din moment ce t-ea inselat si t-ea si parasit. Asa ca imi pare rau. Chiar nu merita. Bafta!

| beatrice03 a răspuns (pentru LikeACandyxD):

Parintii lui nu o vrea pe fata aia, lor de mine le place, dar eu vreau sa rezolv lucrurile cu el sa nu mai fie suparat pentru ca mi-a zis ca nu mai vorbeste cu mine in viata lui

| andra1butterfly a răspuns:

Așa se întâmplă în cele mai multe cazuri. Ajungi să ierți și să treci peste niște lucruri josnice pentru că iubești persoana respectivă și chiar dacă în sinea ta ști că nu ar trebui să ierți totuși inima iți spune să-i mai dai o șansă. Greșit! Gândește-te cât de josnic a procedat despărțindu-se de tine printr-un mesaj, pentru ca mai apoi când nu i-a ieșit "jocul" cu tipa respectivă, să se mulțumească totuși cu tine. Iar prin faptul că după ce v-ați împăcat el a continuat sa aibă o relație și cu cealaltă, ți-a demonstrat deja că a fost mai mult decât o simplă "rătăcire". Pe mama lui nu trebuia să o incluzi în ecuație, dar acum faptul e consumat.
În concluzie... uită de el! Ai să-ți mulțumești singură peste ani happy