| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat cu prietena mea ce mai buna dintr-o prostie... ea a venit azi la mine si nu voia sa faca nimic, ci sa se uite la un film de groaza (eu urasc filmele de groaza) si eu nu! ea s-a suparat pe mine si a plecat tot atunci ...cum sa ne impacam?

Răspuns Câştigător
| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Sa o suni, sau sa vorbitti la scoala despre asta. Spune-i in fata ce te deranjeaza si spune-i sa faca si ea la fel.In felul acesta veti inlatura neintelegerile, si veti tine cont de ce va place si ce nu. Daca totusi a venit la tine si stii ca ii plac filmele de groaza, puteati sa alegeti impreuna unul care mai continea si ceva, mister, fantezie. depinde. Ideea e ca trebuie sa mai lasati de la voi si sa nu va mai certati din orice prostie. In concluzie, o vei suna si ii vei spune ce te deranjeaza la ea, si ii spui si ei sa faca acelasi lucru.
Bafta >big grin

2 răspunsuri:
| DeEa_5512 a răspuns:

In primul rand aceasta cearta mi se pare de fetite mici...dar totusi tu nu ai nici o vina. ar trebui sa astepti sa isi ceara ea scuze pentru ca tu nu ai gresit cu nimic'

| romancuta02 a răspuns:

Daca ea nu face primul pas atunci fa-l tu, spune-i ca in opinia ta a fost o prostie sa va certati pe tema asta, asta nu-i cearta, asta a fost din cauza plictiselii... Cateodata trebuie sa suportam si ce le place altora, nu numai ce ne place noua aia sa facem, deci nu ai procedat chiar asa de bine(ex: eu ma uit la filme de actiune cu prietenul meu desi nu prea imi plac dar la randul lui si el imi respecta hobby-ul pentru muzica si flme indiene). Spune-i sa te scuze daca ai vb urat cu ea si alta data nu o sa se mai intample.Bafta