| Iubescochisoriialbastri a întrebat:

M-am masturbat! Imi pare rau si vreau sa ma spovedesc acest Craciun.Am facut acest pacat acum 5 luni. Daca ma voi spovedi, preotul, ma va lasa sa ma impartasesc imediat dupa sau trebuie sa astept (sa primesc canon etc... )

5 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Esti calugar/calugarita sau ce? Mori daca nu-i spui preotului? Faci ce vrei si nu trebuie sa-i spui la preot, din punctul meu de vedere nici nu ai ce cauta in biserica de craciun.

| ToKen a răspuns:

N-ai comis un "pacat" de o asemenea amploare incat sa nu te lase sa te impartasesti.
Nu te mai stresa degeaba.

| Cosmin1992 a răspuns:

Coane, ce ai facut tu eu nu il consider pacat, ci pur si simplu un lucru pe care biserica nu te lasa sa il faci. Orice e fun e interzis, pacat dupa biserica. Oricum daca te spovedesti te lasa sa te impartasesti imediat, nu primesti nici un Canon sau altele. Bine acest lucru poate depinde si de preot, ramane la latitudinea fiecaruia.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Da ce crezi ma ca preotii aia nu au facut la viata lor?

| Spicu a răspuns:

Ce pacat mare du-te repede la biserica laughing))
Stai m-a linistit ca nu e un pacat sa faci o l...a tongue