| Whaity a întrebat:

M-am saturat, faptul ca public asta inseamna ca sa ajuns...

Avem un coleg, care ne bate, scuipa, pe fete le trage de haine si mie cel puțin imi șoptește chesti de genul(Asa, lovește-ma, o sa ajungi o...) si ne trage de haine, si ia note mici si rade, a luat 4 la mate si a început sa Rada, are o problema psihologia, si ai crede ca e prost si inofensiv, dar nu este acel gen de bătăuș clasic, e o ciudățenie, ne termina psihic, pe toți, ne strica spiritul de clasa, si m-am saturat, nu voi pierde o persoana importantă care vrea sa se mute din cauza lui...

Directorul si Diriginta il încurajează ca face pe îngerul, Diriga ne cearta daca mergem la director, si gata, ori pleaca, ori(ca tot) Digi 24 mereu sta pe lângă scoala noastră -I.G. Duca- e o scoala care pare ok dar doar la noi in clasa cel puțin vin idioți mentali, si nimeni nu face nimic...

Daca știți un regulament școlar sau ceva de genul, va rog sa imi spune-ți, ma va ajuta

Si cu bunul simt nu merge, începe sa rada ca prostu si fals, si ultima fata care a fost draguta, e distrusă ca a distrus-o psihic, o făcea mereu curva cum ne face si pe restul si a cedat, acum vad ca vrea sa fie închisă in ea si sa fie rea, nu merge

Ps: A obsedat de noi si ne cauta pe net si are poze cu noi si cu părinți

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Daca se poate inregistrati-l si apoi sa vina toti parintii la scoala! Clar are o problema! Asta e ABUZ psihologic! Sa faca unul dintre parinti cerere care consiliul profesoral in care cere luarea de masuri disciplinare pentru limbaj neadecvat si ce mai face..si pentru faptul ca va abuzeaza psihic, iar ceilalti parinti sa semneze respectiva hartie. Uniti-va si ve-ti reusi sa scapati de nebun. Daca directorul nu asculta sau nu face ceva, atunci parintii sa mearga la Inspectoratul Scolar. Daca nici acolo sa anunte Digi, se pare ca am ajuns atat de rau incat numai asa se poate rezolva ceva.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Parintii stiu despre dubiosul din clasa? Ar trebui mutat disciplinar in alta parte! Si eu am avut un asemenea "coleg" in scoala generala. Am scapat greu de el, abia prin clasa a 7-a fiindca a ramas repetent. Directorul ce spune despre situatia data? Nu face nimic pentru a va ajuta? Diriginta voastra cred ca asteapta punguta cu cafea si bomboanele ca sa rezolve problema. Cel mai bine ar fi ca parintii sa fie instiintati si sa vina toti la scoala pentru a sta de vorba cu directorul.

| 393Dan a răspuns:

Zi-le la colegi ca toti sa le spuna parintilor despre el ca sa se ia masuri si parintii vor scrie cerere sa-l mute in alta clasa sau sa-l exmatriculeze.