| anonim_4396 a întrebat:

Daca te inteapa inima ce se intampla buna am 17 ani si pana acum nu am avut probleme de sanatate si nici nu imi doresc dar de cateva zile am niste intepaturi in jurul inimi dar nu fregvente la intervale de cateva ore sau zile uneori si mie cam frica cu parinti nu am vorbim inca si eu mai joc fotbal si mi-e frica sa nu patesc ceva de genu unu infarct sau ceva de genu asta doamne fereste nu vreau sa patesc asa ceva crying ast niste raspunsuri va rog frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vorbeste cu parintii. Nu cred ca este ceva grav, dar daca faci sport de performanta, ar trebui sa te vada un medic.

assiris
| assiris a răspuns:

Discuta cu parintii si mergi cu ei sa-ti faca un consult la un cardiolog. Poate fi ceva banal dar poate fi si ceva grav si daca o iei din timp, sansele tale de a te face sanatos cresc considerabil

| bunica a răspuns:

Poate fi un junghi intercostal, de durut doare muschiul inimii.inima cand doare doare si gata---------------------

cami
| cami a răspuns:

Vai dar ipohondru mai esti happy
stai linistit, nu patesti nimic...si mie mi se intampla (dar eu cred ca datorita sedentarismului meu, dar in cazul tau ca mai faci si sport...nicidecum happy ).sunt muschii din jurul cordului, care iti dau aceea senzatie de "ma inteapa inima".cred ca ar fi bine sa nu le ascunzi acest lucru parintilor. si pana la infarct.mai e drum lung tonguehappy

| Ronin a răspuns:

Daca intepatura este ca si cum ti-ar infige cineva un ac sau o andrea in inima, este posibil sa ai o lipsa de potasiu, dar asta nu poti sa stii sigur decit facind o analiza de singe. Dar, mai pot fi si altele. E posibil sa nu fie de la inima ci sa fie o iradiere a unei dureri aparute in alta parte(nevralgie a muschilor intercostali, probleme de coloana, de stomac, de plamini).

Janina
| Janina a răspuns:

Eu am probleme cu inima de pe la 14 ani... dar am mers la doctor, am un regim, niste pastile... si totul e ok, nu imi fac griji de infarct happy

| Beatrice_6624 a răspuns:

La varsta ta nu exista priobabil decat aritmii, dar totusi mergi lla cardiologie si fa ti un EKG, sau un test dopler cam asa cred ca se numeste de fapt o ecografie a inimi tale.

| Wtf9000 a răspuns:

Nu ti se intampla nimic, stai linistit. Si eu am patit si mai patesc cateodata. Probabil ai tensiunea putin mai mare, sau ai mancat prea multa sare in ziua respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

,, de cateva zile"? pai poate sa fie din cauza ca nu dai goluri destule sau iei prea multe daca stai in poarta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa mergi la medic de urgenta, mai ales daca faci si sport sau daca durerea apare dupa efort fizic, poate fi si ansietate datorita efortului sau pe fond nervos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am si eu aceeasi intrebare de ce ma doare inima? dar mai am un pic si inplinesc 17 ani si pe mine ma doare de la varsta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ma inteapa inima... si iau apa cu zahar e bine sau e rau?

| Eus3b1u995 a răspuns:

Nu iti fie frica ca si pe mine ma inteapa seara in jurul inimi rolling on the floor si am 10 ani jumate dar sunt cam gras laughing