| anonim_4396 a întrebat:

Ma invitat un baiat sa ies cu el, dar ma tem. Din cite stiu are un copil (am 17 el 19), el nu are prietena, e dragut si frumos.I-am refuzat dar teama asta ca se poate termina prost ma sperie. Stiu ca nu poate sa se intimple din prima, oricum imi e frica.cer doar un sfat cum sai explic de ce l-am refuzat si daca e cazul sal accept la o a doua propunere.

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Consider ca alegi sa iti complici viata cand nu este cazul.

| KamaSutra a răspuns:

Pur si simplu ii spui de ce l-ai refuzat, ii spui adevarul fara inflorituri sau altceva.
Apoi il intrebi daca iti ofera o a doua sansa happy

| KamaSutra a răspuns:

Si inca ceva, lasa teama asta deoparte. Mai intai cunoasteti-va si vezi daca aveti puncte comune. Fii tu insati la intalnire(daca iti ofera a doua sansa) si daca te va placea atunci e totul bine. Nu-i esti indiferenta daca te-a invitat, asa ca prinde curajwinking

| RainmakerX a răspuns:

Buna...explica-i de ce l-ai refuzat prima data, o sa inteleaga. Spune-i ca te-ai mai gandit la asta si ca regreti ca nu i-ai oferit o sansa.

Totusi... daca as fi in locul tau nu stiu ce as face cu partea aia cu "are un copil". Eu unul zic "mai bine nu" intrucat cine stie ce fel de om este daca de la varsta asta...
Treaba ta. Succes!

| Anna121 a răspuns:

Daca iti place, poti iesi cu el ca amici. Cum ai zis si tu, o relatie nu apare in prima zi, ci cu timpul, la fel si sentimentele.