| elys09 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva care a urmat facultatea de Business si turism de la ASE, sunt la filologie si as vrea sa stiu daca este dificila matematica, in special.

3 răspunsuri:
| gaby5995 a răspuns:

Eu am facut altă facultate tot la ASE. Matematica e grea. Eu am facut M2 în liceu și cu 9 la bac mi-a fost un pic dificil. Am trecut cu notă bună. Am făcut doar un semestru. E greu să vii de la filo și să dai mate M1, dar nu imposibil.
PS Părerea mea e să alegi altceva. Regret sincer că m-am înscris la ASE.

| elys09 explică (pentru gaby5995):

Imi poti spune te rog ce facultate ai urmat? M-am gandit ca la BT matematica nu este la un nivel foarte dificil, din cate am inteles, spre deosebire de alte ramuri de la ASE.
Ma gandeam sa optez pentru ASE pentru ca este o facultate economică si ai mai multe oportunități pe viitor...

| gaby5995 a răspuns (pentru elys09):

Contabilitate și Informatică de Gestiune.