| lavinia052 a întrebat:

Ma simt atat de diferita de ceilalti, nu ca ar fi neaparat ceva rau,dar in sesnul ca sunt foarte ciudata si imi e foarte teame de oameni,nu prea stiu sa socializez si sunt si cam urata. Am incercat de multe ori sa fac o schimbare,am incercat sa ies mult afara, pana si singura ca nu prea am prieteni dar tot asa am ramas si n am reusit nimic. Parca as fi o ratata si toata lumea ma uraste si nu prea ma baga in seama.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Elevă sau?

| lavinia052 explică (pentru sierra1):

Da, la liceu

| sierra1 a răspuns (pentru lavinia052):

~nu prea stiu sa socializez ~

aici ar trebui să lucrezi nițel. Ai cel puțin 20 de colegi!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu prea stiu. Știi, sau nu prea?
cam urata. Deci ești, sau doar cam?
Am încercat. Cum ai încercat?
nu prea am prieteni. Ai, sau nu prea?
Parca as fi. Ai fi, sau doar parcă?
nu prea ma baga. Te bagă, sau nu te bagă?
---
De Antilele-n floare,
Mi-aduc aminte și nu prea.
S-o biată pasăre din insuli.

| guestboy16 a răspuns:

Dacă ești la început.de ex clasa a 9 a la liceu sau etc e normal încă sa nu se lege relații de prietenie și chestii, dar în timp se vor face grupuri restrânse etc..Pe partea fizica nu cred ca este o problema și nu ar trebui sa te subestimezi singura. Poate unii colegi cauta o persoana cu suflet bun și nu ii interesează aspectul.Asa ca încearcă sa nu ramai pe dinafara și sa te integrezi în grupuri! Rușinea învinge vise!

| lavinia052 explică (pentru guestboy16):

Sunt in a11A, nu prea am gasit pe cineva, sunt bagata intr-un grup de 3, 4 colege, dar mai mult asa de fatada si poate e si din vina mea ca nu sunt foarte sociabila, insa nu stiu, mereu am fost luata in bataie de joc si cred ca am ramas cu aceste sechele din trecut sa le zic asa.