| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt tare singura pentru ca toti prietenii m-au dat la o parte. Cand au avut nevoie de mine am fost acolo, cand am avut nevoie de ei, nu ma baga in seama. Nu pot sa ies din starea asta. Parca inima ma doare si vine tot sa plang. Nu stiu ce sa fac ca sa ies din starea asta

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Traieste in prezent si gandeste-te la viitor.Da-i incolo.Ti-au aratat deja cat de mult te pretuiesc,cauta alti prieteni,lumea e mare, maine incepe o noua saptamana, iar tu poti incepe un nou capitol, alta energie, alte ganduri.Mergi mai departe, succes!

| JustDeedee a răspuns:

Degeaba plangi daca nimanui nu-i pasa de starea ta. Toti cei care acum te ignora inseamna ca nu ti-s prieteni, iar tu va trebui sa ai mare grija cu cine te imprietenesti acum ca sa nu ajungi din nou in situatia asta.
Gandeste-te ca tu nu pierzi nimic, dar ei pierd o prietena adevarata, deoarece le-ai fost de mare ajutor.
Zambeste, viata e prea scurta ca sa fii trista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În primul rând acceptă că nu îți sunt prieteni și nici nu au fost. Cât timp îți vor fi străini, va fi ușor să-i dai la o parte. Nu vor trece multe zile plângând aiurea.
Prieteni buni găsești oricând.

| Georgemy2 a răspuns:

Lasa sa te caute ei pe tine, nu tu pe ei

| EmmaDMX a răspuns:

Inseamna ca ai avut prieteni mai mult pe interes. Incearca sa vorbesti cu ei si sa-i intrebi care este motivul pentru care te dau la o parte. Daca nu merge nici asa, stai linistita, lumea asta e prea mare ca sa stai langa oamenii care nu te fac sa te simti fericita. Iesi in oras, fa un sport, inscriete intr-un club si vei vedea ca exista si altfel de prieteni, unii de care sa te simti mandra ca ii ai. Nu te mai gandi la asta, roata se va intoarce si in favoarea ta. Gandeste pozitiv si nu uita sa zambesti mereu.winking