| ѕα∂ gιяℓ a întrebat:

Maine dau teza la romana!:@:@:@sunt cea mai stresata din lumee'! vreau niste sfaturi despre cum sa invat ca nu imi intra nimic in cap'mai ales ca jilavita'aia'de catea'ne. a dat 3 lectii:Calin file din poveste, Pasa Hassan si Amintiri din copilarie! si a spus ca alege unul din ala si ne pune sa lucram pe el.sa facem comentarii si chestii din astea decii trebuie sa. l inteleg bine'...precizez ca sunt a 7 a si ca never nu am inteles comentariile astea.mai pe inteles sunt varza la comentarii.chiar vreau o nota mare!sad

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

La astea nu prea ai ce sa le faci decat sa le inveti. cum? eu am putut mereu sa le invat sh niciodata nu m-a depunctat pentru comentariu.(am luat 10 la teza:X:X). citeste-l de foarte multe ori sh incearca sa pricepi ce vrea sa spuna, dar asta inseamna ca sa fii citit cu atentie opera pe care se face comenatriul. mai intai trebuie sa stii f bine despre ce se vorbeshte si care sunt personajele participante la actiune

| Lorena a răspuns:

Pai incearca sa te concentrezi asupra textului.
Invata, dar nu foarte mult ca este posibil sa uitihee hee.
Invata putin si bine.
Nu te obosi sa inveti mult, iar dupa aceea sa uiti.
BAFTA la tezakisskisskiss:X:X:X:X:X!
Iti tin pumniihee hee. Sa iei 10winkingkiss

| Fredie a răspuns:

Buna. Cea mai eficienta metoda de a invata pentru mine, era urmatoarea: imi faceam copiute sau servite! E adevarat ca de cele mai multe ori nu se puteau utiliza din varii motive. Ideea este urmatoarea: muncind destul de mult sa mi le fac, ajungeam sa le stiu pe de rost practic, astfel incat chiar nu mai aveam nevoie de ele! Multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste si gandeste-te acolo...sa nu fii cu capu'n nori happy...
Multa bafta!