| anonim_4396 a întrebat:

Maine voi merge cu niste viitori colegi de cls in parc ca sa ne cunoastem mai bine. Ideea e ca o colega locuieste destul de aproape de mine si ma gandeam ca ar fi bine sa-i spun ca avem drum comun si ca putem merge impreuna pana acolo.
Doar ca mi-e cam rusine sa o chem. Cand vezi un baiat si o fata mergand asa pe strada ai avea impresia ca sunt impreuna...doar ca eu nu simt nimic pentru ea...nu vreau sa-i creez o impresie gresita.
Pana acolo sunt vreo 2 kilometri, si ma gandesc ca poate nu va avea chef sa mearga atat pe jos si ma va refuza(da, pare ciudat ca mi-e frica de refuz, dar nu e vina mea ca sunt mai rusinos de fel)
Apoi imi e frica ca daca imi spune,, pai stii, pana acolo ma aduce mama cu masina, poti veni si tu daca vrei". Nu stiu daca mama acelei fete i-ar conveni sa auda asa ceva, si in plus eu prefer sa merg pe jos. Sa o refuz ar fi ceva rautacios...
Off, de ce m-ai facut doamne asa timid sad sad sad

FUNDA PENTRU CEL MAI BUN RASPUNS, si va rog sa nu va batetk joc, dar grabiti-va caci pana maine la pranz trebuie sa stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| iknoweverything a răspuns:

O lasi sa meargă putin in fata ta si apoi o iei de la spate:
Hei! Mergi acasă?
Mm.da.
Vin si eu cu tine ca încolo merg si eu daca nu te deranjează.
Okay, haide.
Si boom v-ati intalnit.
Cu plăcere.

| anonim_4396 explică (pentru iknoweverything):

Da, asa voi face! Thx!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doamne ce naiba ai atatea griji pentru ceva atat de banal. O intrebi daca vrea sa mearga cu tine ca pe acolo stai si tu si sa mergeti impreuna mare filosofie

| FaraNumePls a răspuns:

Spune-i ca aveti drum comun, dacă spune că vine mamica dupa ea si te intreaba daca vrei sa mergi cu ele ii spui ca atat timp cat mama ei e de acord atunci mergi cu ele. Asa va mai cunoasteti. Plus, mama acelei fete sigur vrea sa ii cunoasca colegii fiicei sale. Bafta

| Elena9328 a răspuns:

Las-o in pace.

| anonim_4396 explică (pentru Elena9328):

Off, te rog! Ajuta-ma! Please! In maxim 24h trebuie sa-i spun