| gaby5995 a întrebat:

Mama mea are probleme mari cu calcaiele. Sunt foarte crapate. Imi puteti spune cu ce sa o ajut? Funda:*!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Seul hidratează foarte bine, evită contactul cu parful (purtatul la țară a papucilor unde este mult praf), seara după ce te-ai cremuit este bine să folosești ciorapi cu efect de hidratare, vezi la farmacie.
Pa, pa.

| mimiwewem a răspuns:

I-ai o cremă pentru călcâie de la farmacie.

| gaby5995 explică (pentru simona223):

Am piatra, dar s-au facut deja rani. Arata ca niste taieturi. Cu ce sa o dau sa-i treaca (o mai si doare)?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca sa folosesti ceai concentrat de coada soricelului cu menta, pentru dezimfectie si cicatrizare, ori din flori de galbenele. Oricum, intreaba la farmacie si acolo ti se va recomanda un unguent.Important este ca zona sa fie permanent hidratata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite niste sfaturi aici,
http://www.andreearaicu.ro/......t-2-in-1-2
Te pup!

| DeCeSaVaSpun a răspuns:

Pai sa dea cu ulei de masline(la bunica a mers dar nu iti garantez ca o sa meaga).

| baggage a răspuns:

Cumpara-i de la farmacie...e o crema foarte buna dr.scholl