| Anonima728282991 a întrebat:

Mama mea este foarte violenta.
De exemplu azi doar pentru că mi-a cerut sticla si eu i-am aruncat-o a luat-o si a dat cat de tare a putut, mi-a spart gingia si partea nasului.
Imi curge sange si mă doare ingrozitor,
Ce să fac in legătură cu mama?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aș dori să stiu si părerea mamei. Nu cred ce spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că nu trebuia să-i arunci sticla, ci să i-o înmânezi frumos.

| Standt a răspuns:

Intreaba ce sa faci in legatura cu educatia ta!
Nu arunci nici un lucru altui om, cu atat mai putin mamei tale.
Probabil te-a lovit pentru ca altfel tu nu vrei sa intelegi. Spui "doar pentru ca...". Inseamna ca o faci si mai lata in alte cazuri. S-o fi saturat si mama ta de obrazniciile tale.

| andreeaMaria99 a răspuns:

Incearca sa ii ceri parerea tatalui tau. Daca nu merge nici cu el, incearca la alti membri ai familiei, nu e normal sa se recurga la violenta. Niciodata, in niciun caz.