| SweetGirl88 a întrebat:

Mama mea mi-a luat un telefon pe abonament, iar eu am depasit creditul cu 4, 35 euro. Ce sa fac ca sa nu afle? Si cum sa fac sa strang acesti bani cat mai repede, inainte sa vina factura ca sa ii pot da bani de la costul suplimentar?
Funda.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

4,35 euro nu-i chiar asa mult[iti poti da alocatia]si mai bine vorbeste cu ea inainte sa vina factura

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

1big grinc naiba ti-ai luat telefon pe abonament cand exista optiuni cu 2000 minute si sms in Orange si 100 min si sms in afara inclusiv fix si mobil in EU si Fix in SUA si Canada cu 5 Euro/Luna? Cu abonament platesti dublu pretul telefonului pana trec cei 2 ani. Daca ti-ai luat telfon de 5-6 milioane platesti 12-14 milioane pana termini de platit
2big grinece vorbesti asa mult? straight facestraight face Eu cand am avut abonament era ENORM daca avea jumate sau 1 euro si voi vad ca tot mai multi faceti cost suplimentar de 4.35 euro. Daca aveti 100 minute in abonament de 5 euro limitati-va la alea 100, nu vorbiti peste alea. Vreti mai multe renuntati la abonament, platiti o taxa pentru ca ai renuntat mai repede, platesti telefonul si treci pe abonament.
3:Nu ai cum sa faci.Esti prea mica sa faci. Spune-i ce prostie ai facut tongue si promite ca nu mai faciwinking

| Azµre a răspuns:

Vorbește cu ea și spune-i!

| SweetGirl88 explică:

Mersi... ti-am dat si eu un vot tongue