| swaggerofachampion a întrebat:

Mama mi-a promis ca imi ia caine, dar din moment ce eu mi-am incalcat o promisiune, a spus ca mi-l ia doar la anul'. Si eu chiar vreau un caine. Nu prea am prieteni, doar o prietena foarte apropiata, dar cu ea ma vad numai la scoala si chiar mi-ar prinde bine un prieten adevarat. Cum sa o fac pe mama sa se razgandeasca? Pana de Craciun, daca se poate. Fundita! love struck

2 răspunsuri:
| giovannutzu a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui adevarul. ceea ce simti tu,spune-i treaba cu prietena ta,ca ai numai o prietena si iti doresti foarte mult un caine, si ca-ti pare rau pentru ca ti-ai incalcat promisiunea.
daca ai zici ca nu ai nici un prieten deja o atingi la suflet, dupa care incearca sa eu spui plangand.
pentru ca o mama sufera cand copilul ei e nefericit!
iti zic eu ca o sa tina tongue
succes!

| ViseDestrămate a răspuns:

Fă-o să vadă suferinţa pe care o porţi zi de zi alături de singurătate.Cumpără o revistă despre animale, şi ce influenţă au animalele asupra copiilor şi lasă-eu pe birou, sau pe pat sau oricunde merge ea...fă-o să realizeze că tu chiar ai nevoie de acel căţeluş. Baftă!