| publicname a întrebat:

Mananc in fiecare zi cate 4 iaurturi mari NUTRIDAY, 2 galbenusuri, 6 albusuri, ceva piept de pui si iau suplimente nutritive (proteine)...in total 100 g proteine/zi la 60 de kg.credeti ca am sa ma ingras...eu? (mai mult)s

2 răspunsuri:
| A_7901 a răspuns:

Nu stiu, dar nu cred ca este o dieta sanatoasa pe termen lung.Aeaza-te pa varietate, si renunta in special la suplimente.Li se face o reclama frumoasa, dar am vazut lume lesinand de la ele. O dieta echilibrata care sa te mentina sanatos si sa iti dea energie trebuie sa fie variata, nu doar proteine pentru ca daca la un moment dat ii dai corpului altceva decat proteina pui kg in plus automat. Cel mai bine este sa mananci ce simti, cu masura.

| Angel0 a răspuns:

Nu te ingrasi cu conditia sa lucrezi la haltere non stop chiar si in timp ce mananci.