| anonim_4396 a întrebat:

Metode de slabire rapida? ast niste rasp

8 răspunsuri:
| Lilia2621 a răspuns:

Cit de rapida? Nuuuu, nici nu te gindi sa tii o anumita dieta, ea te poate ajuta sa slabesti cu citeva kg, dar dupa aia vei pune de 2 ori mai mult. Eu tot mereu am incercat cu diferite diete si niciodata nu m-au m-ai ajutat. Ce te va ajuta sa slabesti este sa iti schimbi ritmul de viata. Renunta la dulciuri, zaharul chimba-l cu miere. Nu minca prajit, nu minca dupa 6, fa sport macar jumatate de ora pe zi. Incearca sa maninci cit mai multe fructe, supe, iaurt natural de 0 %, dar cite putin. Renunta la sucuri si ape carbogazoase. Iti poti lua de la farmacie ceai sau pastile pentru slabit. Fii atenta, nu sunt deloc daunatoare. Ele ajuta la digestie, curata interiorul, intestinele, si astfel iti fac corpul sa lucreze mei bine si te ajuta sa slabesti. Iar pastilele pot contine ierburi care la fel ajuta la curatirea organismului. Eu la fel mi-am cumparat acum citeva zile de la farmacie un fel de lichid, care il pui in apa si il beau ca pe ceai. Daca te hotarasti sa iti iai asa ceva, ii zici farmacistei sa iti dea ceva pentru virsta ta. Eu am 16 ani si mi s-a dat pentru virsta mea. Bea cit mai multe lichide pe zi, daca nu poti bea apa, bea ceaiuri de romanita, verde sau alb. Si sportul numaidecit trebuoe sa faca parte de viata de zi cu zi. Daca nu vreai sa faci aerobic sau sa fugi, atunci danseaza. O ora de dans arde 800 de kalorii, iar un kg de grasime are 7000 de calorii. Si daca vei renunta la dulciuri si vei manca supe, salate cit mai multe si vei bea apa cel putin 2 l pe zi, ar fi minunat si vei putea slabi, depinde de tine cit de repede vreai sa slabesti, si ce efort ve pune. Succes

| kobra12 a răspuns (pentru Lilia2621):

Sunt baiat nu fata

| Lilia2621 a răspuns (pentru kobra12):

Ha ha... pai atunci e mult mai simplu. baietii slabesc mai usor ca fetele, deci fugi in fiecare zi cite o ora pe zi, fa flotari, abdomene, si incearca sa nu prea maninci dulciuri.)

| kobra12 a răspuns (pentru Lilia2621):

Cati ani ai ?

| Lilia2621 a răspuns (pentru kobra12):

16, de ce intrebi?

| kobra12 a răspuns (pentru Lilia2621):

Eram curios k aratii f bine

| Lilia2621 a răspuns (pentru kobra12):

Nu sunt eu cea din poza...

| lory_5616 a răspuns:

Pai ia pastile de slabit sau tine o dieta specifica organismului tau.Crede-ma iti va fi de folos deoarece am si eu o prietena si a slabit considerabil. Funda?happy