| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a placut foarte mult de un baiat din clasa, il plac de un an... el ma placea de mai mult timp, am aflat de la prietenii lui (sunt de incredere) si se vede si din gesturi. Faza e ca el are prietena cam de o luna si m-am simtit groaznic cand am aflat, am plans foarte mult. Vrand sa imi revin am iesit cu prietenele cele mai bune si am cunoscut un baiat. Dupa o luna si ceva am devenit prietena lui si il plac, imi face bine, insa nu pot inceta sa ma gandesc la colegul acela... Ma simt foarte prost, ce ar trebui sa fac? Cum pot sa nu ma mai gandesc la cel din clasa? De obicei intalnitul altcuiva da roade dar acum straight face oare sa ii zic ca il plac? O parte din mine nu ma lasa pentru ca sunt fata si e ciudat sa fiu cea care deschide discutia asta. straight facestraight face

5 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Nu da vrabia din mana. Nu va iesi nimic bine.
Ce crezi, ca daca-i spui ca-l placi, o va lasa pe aia, tu pe asta si gata, veti forma o pereche ca nimeni altii. Asa ceva doar in filme vezi. Mai degraba sa profite de tine.
Apoi daca tu te gandesti la el nu inseamna ca-i mai bun decat asta cu care esti, stim ca femeile au un fler groaznic cand vine vorba de barbati.
Nu exista "suflet pereche", nu te mai gandi ca ala e "the one", vezi-ti de treaba. Pe tipul asta il placi si te simti bine cu el, asta-i tot ce-ti trebuie.

| Florenta16 a răspuns:

Du-te si spune-i ca iti place de el daca tu crezi ca vei rezolva ceva, dar iti spun eu ca il vei supara si pe el, prietena lui va deveni geloasa, plus ca sunt sigura ca el stie asta deja. Axeaza-te pe relatia actuala si trage de ea si ai grija de baiatul acesta!
Bafta si un an nou fericit!

| frhjfdjtd a răspuns:

Continua cu relatia actuala si dupa ce reusesti sa ai prieten te poti duce la el si sa ii spui ca iti mai place un pic de el dar niic foarte serios, ar fi bine sa incepi discutia prin a-l face sa promita ca asta va ramane intre voi doi, si ce daca esti fata? eu le-am zis la miliarde de baieti ca imi plac si nu-i asa de rau, asta e face sa te simti mai bine si iti ia acea piatra de pe sufletwinking

| AlexXxa2014 a răspuns:

Buna! Marea greseala pe care ai facut-o e ca ai plans pentru el crede-ma nu merita...si stai calma gandeste-te ca esti o fata frumoasa si ca mai exista baieti in lumea asta de 100 de ori mai frumos decat colegul tau incearca sa cauti un baiat care sa te faca sa te indragostesti mai mult decat esti indragostita de colegul tau incearca sa-l uiti chiar daca nu este usor...tu tot continui sa te gandesti la el pentru ca el te atrage mai mult cel mai bine ee sa cauti un baiat care sa te atraga mai mult decat te atrage colegu mult succes :*!

| AnonimaOk a răspuns (pentru AlexXxa2014):

Nu cred ca sunt atrasa de fizicul lui cel mai mult, ci de caracter. Acum 3 ani nici nu stiam ca exista si arata la fel... diferenta e ca am inceput sa vorbim si ma facea sa ma simt bine, simteam ca ma intelege - si inca simt asta