| Alexxa_Brunette_1993 a întrebat:

Mi-am facut ieri pirce in limba si mi s-a umflat foarte tare, nu pot manca sau inghitii prea bine.ce pot face sa se desumfle mai repede? sad

7 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Sa astepti. Nu-l scoate. Si mai rau ai face. Din cate stiu nu trebuie sa mananci ceva timp... Si sa bei supe etc cu paiul. Cel mai bine este este sa mergi acolo unde ti l-ai facut si sa te sfatuiasca.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Scoate-l! Poate se infecteaza!

| floriasdfg a răspuns:

Mai întâi îţi scoţi cercelul şi îţi pui unul medicinal, este foarte pun şi ameliorează durerea. Apoi ţii ceai de plante în gură.

| Anablondyi a răspuns:

Cum mai e pierceul? ce ai facut pana la utma? di eu vreau sa imi dau sapt viitoare! pusic

| Irina_9101 a răspuns:

Incearca sa-l scoti sau bea un ceai de sunatoare. Sper ca te-am ajutat.

| Alexaaandraaa a răspuns:

Încearcă să ți ceai în gură mai mult timp.

| Portocalaaa56789 a răspuns:

Ti l-ai facut singura? eu am patit asa cand mi-am facut o gaura in ureche.o luna am dormit decat pe o partelaughing Ia-ti un cercel medicinal [gasesti la farmacie] daca vrei sa nu se astupe gaura, dar daca nu o mai vrei scoate-ti cercelul care il ai si incearca faza cu ceaiul happy daca tot te doare, du-te la doctor. Se poate infecta mai rau si dupa e grav:*