| raduspace10 a întrebat:

Mi-am propus ca de cand incepe vacanta de vara intre a 11a si a 12a sa ma las de fumat, si in a 12a sa nu mai fumez deloc. Ce ziceti, pot reusi? (fumez cam un pachet la 4 zile de marlboro rosu)

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea cred ca vei reusi sa te lasi in vacanta cand iesi cu alte persoane care probabil fumeaza si ele. In plus, la cat stres se acumuleaza in a 12-a presimt ca daca vei reusi sa te lasi, te vei reapuca din nou macar din al 2-lea semestru.

| ogga00 a răspuns:

Multi incearca sa se lase "usor". Nu vei reusi, e mult mai greu sa te lasi pe parcurs reducand portia decat sa te lasi odata brusc. Vei avea uneori tuse dupa ce te lasi si alte simptome. Bine faci ca te lasi.
Succes!