| nobody_9468 a întrebat:

Mi-am "urcat" toata familia in capstraight face. De o saptamana am probleme incontinuu cu ei, problema e ca de abia de acum incep problemelelaughing. Probabil tata imi va cere lista cu coinvorbirile{ca m-a pus dracu sa-mi fac abonamentlaughing } si nu-i va conveni ce va vedeastraight face, am mesaje, telefoane si date si primite pe la >1-3 noaptea, de la numere care nici macar nu le cunoscstraight face. Plus ca imi tot da exemple anumite fete care erau de nota 10 si din cauza golanilor au ajuns de 2 lei, practic se comporta cu mine, ma considera un om de nimic{ca sa nu zic altceva}.
Chiar ma bate gandul sa plec de acasa, nici nu stiu ce sa mai fac, sunt satula de panarama.Cu prietenul meu nu pot sa ma mai intalnesc fiindca vezi doamne daca mi-a lasat un semn pe gat nu e baiat serios, luna trecuta cand veneam cu buza vanata si sparta nu mai vedea nimeni, atunci cand chiar baietul respectiv isi batea joc de mine, si acum cand tipul asta m-a intrebat daca l-ar accepta parintii mei si chiar ma indeamna spre bine:nu ma lasa sa fumez, sa fiu vulgara ei zic ca nu e seriosstraight face. PLus ca e la cel mai bun liceu din oras.
Am jurat ca daca da in mine, plec de acasa, ma duc la prietenul meu, imi este teama sa nu fac mai rau, desi tatal prietenului meu e bine bazat, adica e la politie plus ca e primarstraight face. In fine... ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu esti serioasa deloc, te comporti ca un copil.
Crezi ca eu, mai mare decat tine, nu sunt certata de parinti? Nimeni nu scapa de gura lor, dar iti vor binele si n-or sa te raneasca!

Crezi ca actualul tau iubit o sa te ia la el acasa si o sa te trateze ca o printesa, ai lui or sa te accepte si veti trai fericiti pana la adanci batraneti?!

Fi serioasa si maturizeaza-te ca iubitul tau nu tine la tine dupa 1-2 saptamani si nu e dispus sa te creasca elhee hee

Cred ca iti place sa visezi la povesti siropoase in care Fat-Frumos vine sa salveze printesa ajunsa la ananghie!

FLASH NEWS: nu exista Feti-Frumosi!

Stai in banca ta si inghite deocamdata ca inca iti formezi caracterul, invata de mica sa-ti castigi prin maturitate si respect libertatea!

Comporta-te mai bine cu parintii si vei vedea atunci schimbare!

Pana atunci inceteaza sa visezi: nu primesti nimic gratis pe lumea asta!

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Baga-ti mintile-n cap! Fuga de acasa nu este o solutie, stai linistita, n-o sa te agreseze, dar o cearta ar fi bine venita. Toate trec mai, da-le-n pana mea.winking
Relevant e sa nu mai repeti aceeasi greseala, ci sa inveti din ea.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu stiti aprecia grija parintilor, dati cu piciorul la tot ce aveti pentru un tip care, poate maine va umbla cu alta. Gandeste-te cum ar fi sa fii tu in locul parintilor tai, cum ai reactiona sa ai o fata ca tine?

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Pay... sa vorbesti cu prietenul tau, dar si cu parintii tai

| Goofy77 a răspuns:

Eu zic sa nu pleci dracu de acasa ca s-ar putea sa ai o problema mare mai incolo si telefoanele lasa ca nu este cea mai grea problema
Cred ca cea mai mare problema o ai de la domnul care ti-a umflat buza si cred ca ar trebui sa il pui pe liber
( parerea mea) ca se va obisnui si o sa iti mai umfle buza iar cu parintii zi da la orice zic ei si nu te contrazice cu ei (pune-ti cenusa in cap) si sa vezi ce frumos treci de problema

| DeyCj a răspuns:

No acum asta e. Ce îşi face omu cu mâna se numeşte lucru manual. Dar eu să fiu în locul tău mi-aş vedea de treabă. Cu toate că m-aş gândi să fug de acasă tot nu aş face asta, că aş pune paie pe foc. Oricum de ceartă nu vei scăpa când vor vedea ai tăi factura de telefon, dar asta nu e un motiv să fugi de acasă, îi ca şi cum ai fugi de răspundere; acum va trebui să suporţî cum te ceartă ai tăi sî vei vedea că după asta o să le treacă şi va fi mai bine. Iar cu feciorul ălă care te-a agresat, eu să fiu în locul tău nu aş mai avea ce discuta cu el. Să zică mersi că nu l-ai dat la poliţie pentru fapta lui, nu? Da din păcate şi părinţii greşesc şî îmi pare rău să aud că nu or luat măsuri(nu asupra ta) atunci când te-au văzut că erai cu buza vânătă. O zi bună şi să ai grijă de tine.