| Ramonne a întrebat:

Mi-e frica de liceu. voua?

5 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

De ce sa iti fie frica? Nu ti se va intampla nimic rau, asta doar daca vrei tu sa ti se intample ceva.
Sunt doar patru ani de scoala. Cand ai sa treci la facultate ce ai sa zici? Ca iti este frica de facultate? Chill, probabil nu o sa-ti placa materiile, probabil nu o sa-ti placa colectivul, si altele dar dupa ce o sa-l termini ai sa doresti sa te intorci inapoi.

| Athée a răspuns:

Nu ai de ce, crede-ma, fii curajoasa! E doar scoala. Intr-adevar, la inceput e groaznic, dar odata ce te-ai acomodat, nu mai ai probleme. Succes.

| 0Denis0 a răspuns:

Si mie imi este frica de ce se poate intampla (trec si eu in a 9-a la mate-info) si nu stiu exact daca ma voi descurca la fel de bine ca in clasele 5-8 adica sa am note de 8 pe putin, daca imi voi face prieteni. Mai e si chestia ca plec de la sat la oras totul e nou chiar daca am mai fost prin oras acum o sa fie cu totul altfel din alt punct de vedere.

| DianaDiia a răspuns (pentru 0Denis0):

Aceasi povesteeeestraight face. Da' eu zic ca va fi bine. :*

| Velicu a răspuns:

Draga Ramonne, daca ar fi sa repet vreo perioada de scoala (am si studii superioare si f. multe cursuri de perfectionare), as repeta cu placere liceul. De ce? cele mai multe si frumoase amintiri le am din acea perioada!